Черно море загуби с 1:2 домакинството си на Апоел (Беер Шева) в мач-реванш от Лигата на конференциите и напуска турнира след нулево равенство в първия мач.

Двата тима изиграха добър двубой на стадиона в Разград, но в крайна сметка израелският отбор излезе краен победител след два гола от статични положения на левия бек Елдер Лопес. Той изведе Апоел напред в 25-та минута, но Андреас Калкан изравни осем минути по-късно. Победният гол на Лопес беше отбелязан в 64-та минута.

Така европейското приключение за "моряците" приключи и те ще се съсредоточат върху вътрешния шампионат, където им предстои визита на Локомотив (София).

Черно море - Апоел (Беер Шева) 1:2 (Развой на срещата по минути)

Срещата започва в 20:30 часа

Двубоят в Разград започна така, както и този в Ловеч. Двата тима се захапаха в здрава битка в центъра на терена. В 5-та минута гостите изпълниха корнер, след който Сефер нанесе удар, но твърде неточен.

В 10-та минута Даниел Димов извърши нарушение пред наказателното си поле и даде възможност на израелците да изпълнят опасен пряк свободен удар. Сефер стреля силно, но над гредата.

В 11-та минута "моряците" на два пъти обстрелваха вратата на своите гости. Първо Мазир Сула изпрова рефлекса на вратаря на Апоел, а секунди по-късно и Уеслен имаше възможност да нанесе решителен удар, но топката премина над напречната греда.

Снимка 677164

Източник: startphoto.bg

В 25-ата минута на двубоя "моряците" се пропукаха и допуснаха гол след статично положение. Рой Гордана центрира от корнер на първа греда, Елдер Лопес се измъкна от опеката на своя пазач и прониза вратата на Пламен Илиев с глава.

Само 8 минути след попадението за Апоел, дойде време и домакинските привърженици да избухнат в дива радост. Андреас Калкан изпълни по великолепен начин пряк свободен удар и остави вратаря на Апоел безпомощен - 1:1.

Десет минути след началото на второто полувреме вратата на Черно море беше обстрелвана опасно на два пъти. Първо Даниел Димов допусна грешка и загуби топката от Хатуел, който подаде към Тургеман в наказателното поле, но ударът на израелеца мина встрани от вратата. Секунди след това "моряците" отново загубиха притежанието на топката и тя достигна до Сефер, който стреля мощно от дъгата, ала само за да види как кълбото се удари в лявата греда.

В 64-та минута станахме свидетели на 3-ти гол след статично положение, но за съжаление - в българската врата. Антонио Сефер центрира от пряк свободен удар, а левият бек Елдер Лопес отново беше изпуснат от защитата на "моряците" и с глава прати топката в мрежата на Пламен Андреев за втори път.

Осем минути преди края Брено се пребори за топката в наказателното поле на гостите и достигна до въмзожност за удар, но защитник на Апоел се хвърли самоотвержено на пътя на кълбото предотврати опасността.

Черно море се хвърли във вихрени атаки в последните минути и отборът на Апоел оцеля на два пъти малко преди края на редовното време. Първо Дуду нанесе опасен шут, който обаче беше спасен от вратаря. Малко след това Дуду центрира опасно в наказателното поле, а Брено нанесе коварен удар с глава, но над гредата.