Часове преди дербито с ЦСКА, отборът на Левски е поставен в позицията на абсолютен аутсайдер. С оглед безумния си сезон до този момент, на вековниците се предрича разгромно поражение и исторически срам във Вечното дерби.
Букмейкърите пък дават космически коефициенти за победа на "сините", каквито например бяха и за Ботев (Враца) срещу същия "червен" съперник.
Но има ли как левскарите да се измъкнат от дебнещата ги футболна гибел?
Източник: Официален сайт на Левски
Отговорът на подобен тип въпроси винаги е положителен, но малко са хората в сегашния състав, които биха могли да блеснат на националния стадион. Или по-точно казано - трима са. С уговорката, ако имат ден, и са в необходимото настроение...
Става дума за Паулиньо, Найджъл Робърта и Станислав Иванов. Трите "коня", които съвсем скоро ще се измъкнат от бремето да дърпат "синята" каруца. Не казвам "напред", защото често тя криволичи по калния си път към възхода, а в доста случаи дори си върви и стремглаво назад.
Бразилецът има видим прогрес под ръководството на Стоянович. Така да се каже - събуди се! Отново виждаме познатата за него острота по крилото, увеличи и процента си на полезно действие. Все още му липсва физическа подготовка, но именно неговата нестандартност може да донесе така необходимата искрица в атаката на Левски. По принцип, юношата на Коринтианс прави добри мачове срещу "армейците", а нов такъв ще бъде от решаващо значение и за неговата продажба през зимата.
Източник: LAP.bg
Найджъл Робърта бедства в "синята" атака. Футболист със страхотни качества, които обаче трудно се разгръщат, когато имаш силно лимитирани съотборници. Показателни са и само двата му гола от началото на кампанията. През нея нидерландецът, едва ли не, трябва сам да си създаде положение, а след това да мине поне двама вражески защитници, за да стигне до реален голов шанс. Мъчение, което момчето не заслужава. Негов трансфер в Динамо (Загреб) през зимата, ще бъде награда за всичките му неволи в Левски.
Стаси Иванов буквално ще се раздаде като за последно със "синия" екип. От януари нападателят ще бъде част от американския Чикаго Файър. През изминалите няколко срещи Станислав е най-вече освободен психически, а това го прави по-адекватен и на терена. Очакванията ми са, че именно тази лекота в неговите действия, може да бъде и скритият жокер на символичните гости за точка или три срещу ЦСКА. Националът има страхотната възможност да си тръгне от клуба през парадния ход и да обезличи тотално множеството проблеми, които имаше с фенове и ръководство през последните месеци.
Източник: LAP.bg
Липсата на качество ражда посредственост. А през тази есен, "Герена" беше уютен дом за играчи с оскъдни възможности.
Зимата иде, а с нея е задължителна и чистката, независимо от резултата срещу ЦСКА днес. Достатъчно анализирахме и се надявахме на положителна промяна. Веднага в главата ми изплуват няколко имена, които трудно могат да дадат нещо повече. Стартираме с трима от защитниците Алекс Петков, Матео Стаматов и Ивайло Найденов. Това, че са млади не ги прави "свещени крави" или имунизирани срещу критика. Първите двама дойдоха на пожар и определено не могат да се аклиматизират на "Георги Аспарухов". Личи си притеснението във всяко тяхно отиграване. В този отбор обаче никой не те чака. Времето отдавна е дефицитна стока в "синия" магазин. Местата им сред титулярите са по принуда, а реалната им позиция в клуба е №19 и №20 в група от 18 футболисти. Столичният гранд трябва сериозно да се замисли и за случващото се с Ивайло Найденов. Това, че е юноша на Левски, в момента го спасява от линч. Очевадно е, че той не може да играе като краен бранител. През зимата спортно-техническият щаб трябва или да го върне в средата на терена, или просто да се лиши от услугите му, защото при тази ситуация, и двете страни просто губят от партньорството си.
Източник: LAP.bg
Правим няколко крачки напред по терена и достигаме до Тома Даске. Французинът доказа, че на "Герена" могат да намерят и по-слабо "петле" от Ромейн Ели, който преди години също се превърна в селекционен провал. Efbet лига се оказа висока топка за прекаралия голяма част от кариерата си в четвърта и пета дивизия на своята родина. Едно негово отиграване - грешката му при първия гол за Берое, описва най-точно всичко, което "дава" на Левски. "Мъдри" хора обаче са подписали договор за две години с Даске и разкарването му ще бъде сложно и финансово неизгодно.
Орлин Старокин едва ли ще посрещне коледните празници като играч на Левски. През лятото опитният футболист обмисляше къде спокойничко да финишира кариерата си, когато получи обаждане от "сините". Рисков ход, който не се оправда. Старокин е далеч от онзи Орлин, който беше при първия си престой. А когато се разчиташе на него, той предаде своя тим с безумния си червен картон срещу Царско село.
Източник: levski.bg
Стига се и до нападението. Там разочарованието е сериозно, тъй като на пръв поглед притежаваше потенциал, но ефектът се оказа нулев. Стивън Петков имаше недовършена работа на "Герена" и се очакваше да стане сред лидерите в атака. Всичко тръгна криво за него още при комуникацията му с Георги Тодоров. Бившият наставник на Левски започна да го върти по фланговете или вади на полувремето, което не бе от полза на стрелеца. Последваха епизодични негови появи и нещо като силен мач срещу Ботев (Враца). Много малко за футболист с неговите претенции. Едва ли и той има мотивация да остане в тима и през новата година. Илия Димитров пък стана по-популярен с нарушаването на задължителната карантина, отколкото с времето, което прекара на терена.
За Валери Божинов пък е трудно да говорим като за футболист на Левски. Божигол е всичко друго, но не и такъв за клуба. В момента "инфлуенсърството" му се отдава повече. Рекламира членските карти, гримовете на Николета Лозанова, бургери, телефони, а вече и водка. ПР отделът на "сините" определено се нуждае от такъв ценен кадър. Но нека сме и честни, с 13 минути за първенство, няма как да искаме нещо повече от него.
Източник: levski.bg
Хубави или лоши, силни или слаби, голяма част от споменатите по-горе футболисти ще бранят историческата чест на тима срещу ЦСКА. През последните месеци на "червените" се създаде бляскав ореол, който бързо може да бъде заменен с трънлив венец. Както знаем добре, в дербито не винаги печели фаворитът на хартия. А дали "слабаците" на Славиша, ще объркат плановете на "червените" звезди, ще разберем малко след 20:00 часа.
Мик Джагър
на 18.12.2020 в 12:30:39 #12https://a-pfg.com/статистика/левски-срещу-цска/ Време е да изравним везните и да дръпнем с още 5 гола
asentseto_asentseto
на 18.12.2020 в 12:24:18 #11govedoebec на 18.12.2020 в 14:19:47 #11 Говедоебец, и аз доста пъти съм си мислел - дали Тунчо вече няма възможност(може да е всякаква - финансова, физическа....психическа
) да подкрепя ЦСКА и затова да го е яд и да е решил да се самоутешава, че всъщност нещата в клуба са много зле?
Мик Джагър
на 18.12.2020 в 12:24:01 #10Като говорим за боклуци и предатели, не се е весвало скоро и Шуменското Деко
Чака в храсталака това уродле и при победа на говедата ще се появи тържествуващо
govedoebec
на 18.12.2020 в 12:21:54 #9Представям си ЦСКА ако загуби днес колко едноклетъчни храсталашки индивида ще изскочат
govedoebec
на 18.12.2020 в 12:19:47 #8Тунчо бедняка-емигрант е нас.ран ЦСКА бие Леца повече отколкото по комунизъм ЦСКА бие повече в ЕКТ отколкото по комунизъм ЦСКА взима купи от 3-то ниво в България ,абсолютно непосилно за ЦСКА по комунизъм Май новото ЦСКА е в пъти по добро от старото което беше Евробоеца на БЪлгария Тунчак,много гадно те ибе Ганчев теб и цялата рода женати пак ще роди ,ама джудженца Поне няма празно ,на работа негри му еякулират в мусурата,а вкъщи ГриГан свърша в гъзъ му
asentseto_asentseto
на 18.12.2020 в 12:18:11 #7Тъпунчо, понеже всички те нападнаха и аз ще се включа и ще те попитам - колко е часа в Канадата?
Мик Джагър
на 18.12.2020 в 12:16:45 #6Дедо Туне, претака ли зелето
Мик Джагър
на 18.12.2020 в 12:14:34 #5Дедо Туне
Кажи за мача с над 100 милионния отбор на Рома
govedoebec
на 18.12.2020 в 12:13:52 #4Папунчо
Претака ли зелето
asentseto_asentseto
на 18.12.2020 в 12:04:56 #3Тунчо, радвам се, че след толкова голяма пауза, ти отново се завърна и писанието ти отново е удоволствие за мен!
Я сега как ще коментираш мача между ЦСКА и Рома?
Тунчо
на 18.12.2020 в 11:57:56 #2Това така наречено дерби изобщо не ме вълнува.Да,от една страна ми навява спомени за питомците на баба Цола Драгойчева и юмрука на ЦК в лицето на Народната Милиция и Държавна сигорност...докато от друга намирисва(да не кажа вуни) на негърска пот и фекалий от оранжавото гомно припознато от неколцина дебила...Но взех да се замислям.Да няма някакво тото разиграно тука,че такива писания се изписаха за фаворит.Не знам какъв фаворит са оранжавите при положение,че зор видяха с Етър и отборите от неговата черга?По традиция негро-индианците от лойч играят трудно срещу отбори съставени предимно от български футболисти.За късмет на подхуенския добитък при тях българсото преобладава.Ще кажат няколкото олигофрена/припса,че сега микренци имат треньор и амебата белчо е изритан,но бардака си остава със същите ***.Демек 20 метрова ловешка пейка, и една композиция с недъгави патладжани.Логично е оранжавите да бият или да се домогнат до реми,ако мача е истински...но ако Насьо е позаложил тук и там,като се е разбрал с авера си от микре ще гледаме циркове.
chubtireaka
на 18.12.2020 в 11:53:05 #1Матео също не играе на титулярния си пост и определено има хляб в него. Но не като бек. Найденов не го виждам, няма едно читаво центриране. Старокин, Илия Димитров, Стивън и Славчев могат да си тръгват веднага. Всъщност най-скандалното е, че Райнов ни е един от най-добрите, при положение, че лови риба по време на подготовката. А него няма как да го харесам
Истината е, че нямаме нито един креативен футболист в средата, затова и се сринахме след като залипсваха близнаците и Спиерингс.
Довечера една победа би била нелогична, но пък надеждите ще си бъдат до последно. Всъщност надеждата е BLM звездите в Тире да преобладават... Очаквам ЛЕГЕНДАТА Йомов да направи мача на живота си