Феновете на Левски излязоха със становище по повод инцидента с простреляния привърженик на "сините" преди мача с Миньор в Перник. Материалът бe пoместен в официалния сайт на феновете - sector-b.com.
Генетика, урбанизизация или абстиненция
Ще ги познаете по зализаните бретони, по мазните коси и ниските чела, по еднаквите дрехи и некадърността да шофират. Ще ги познаете по изкривените лица и пожълтели от мините зъби, по черното под ноктите и нечленоразделните звуци, излизащи от гърлата им. Ще ги асоциирате с романът-класика на Толкин "Властелинът на пръстените". Това са те - под-човеците, орките, най-нисшата раса в нашата Родина - перничаните.
Жителите на този иначе тъй грозен и неприветлив град в Граовско, са характерни със силната си неприязън към големият град, който с невидима сила ги притегля в своите капиталистически клещи и те всяка сутрин на орди и талази пъплят със своите мощни голфове към сърцето на града.
Пъплят, за да замърсяват, да рушат, да натрапват ниската си расовa култура, състояща се предимно от нечленоразделни звуци и словосъчетания: "Търся мутариус", "Инсталирах си линдолса на кумпютъро", "Сакам да гньетам като шкембе у дувар"...
Идат, за да работят в големият град, за да преживеятт някак си мизерният си живот, и като се приберат отново на талази с бегачките си от по 250 коня, започват да кълнат и да псуват целият свят - типична черта на човек, изграден и съшит от безброй комплекси в жалкото си съществуване.
В денят 15 август 2009-та година един такъв под-човек орк за малко да отнеме животът на едно младо момче-студент от София, отишъл да посети дупката на 30 км от неговият град, за да подкрепи своят любим футболен отбор.
Събирателният образ на този под-човек цяла седмица се плюнчи и подскача като макак по форуми в интернет, отправя заплахи за смърт, саморазправа и разруха, погром и унижение над противниковите запалянковци.
Надъхан от собствената си мисъл (ако въобще можем да говорим за мислене), че "никой не е по-гоям от винкело", това изчадие на природата започва да вярва в своите сили, започва да надига глава от мините, в които мизерства по цял ден.
Въздухът, който диша, обаче е съвсем друг - взел му е всичко, всяка мисъл е превърната в камък, а всяка дума - в бомба. Един такъв орк под-човек, прикрит в една от пещерите, в които водят жалкото си съществуване, се опита да отнеме животът на едно младо и безкрайно интелигентно момче, с въздушна пушка и премерен мерник.
Изстрелът беше съвсем целенасочен и замислен да причини смърт - това, което мечтаят от както се родят всички под-човеци от град Перник. Момчето оцеля, благодарение на късмета си. Орките бяха в несвяст от радост...
Ще преглътнем греста по стадиона. Ще преглътнем с насмешка и безумно тъпият и неадекватен надпис, роден от изглежда най-високостоящият орк в йерархията, който макар и да не прави разлика в значението на думите, искрено забавляваше цяла България с култовият транспарант "Вие сте жертва на урбанизацията"...
Но... истината е другаде, и бе призвана да се случи - насилието ще роди насилие...
stg
на 16.08.2009 в 12:33:41 #17каквото и да си говорим това не може да се случи никъде освен в Перник факт
пиргос
на 16.08.2009 в 12:27:45 #16орките

diabloodripper
на 16.08.2009 в 12:27:38 #15Какво трябва да стане в този "град", за да разберете, че АБСОЛЮТНО ВСИЧКИ В НЕГО СА МАЗНИ ПЕДАЛСКИ СЕЛЯНЧЕТЕ! Левскар бил той... ни на мач си ходил (явно) ни нищо... Вчера момчето извади късмет, че ъгъла да стрелба е бил малък. При по-голям такъв навярно беше възможно и да не е сред живите. Следващият път това ще са вашите деца или братя. Следващият път няма да е въздушна пушка (макар че и с нея преспокойно можеш да убиеш човек). СМЪРТ ЗА ТОЗИ ГРАД!
hooliganatplay
на 16.08.2009 в 12:24:43 #14Българинът е олифогрен, това е факт .. Единственото, което прави, е да мисли злото на заобикалящите го. На това безмозъчно копеле, което е имало доблестта да стреля по беззащитен човек и то на подобно мероприятие, каквото трябва да бъде един футболен мач, мога да пожелая само да попадне на някой като мен, на някой като човека написал статията .. Миниоро, самият факт, че подкрепяш тая бавноразвиваща се група хора, наричащи себе си фенове, говори сам по себе си .. и ти си същият ограничен и безмозъчен тип като тях. В една нормална държава тоя ще отнесе поне 20 години, в нашата .. ще бъде овикан от едни, потупан по рамото от други и всичко ще продължи по старо му. Не съм привърженик на насилието, макар да съм боксиор, НО напълно подкрепям сините фенове .. трябва да се даде урок на тая измет, насилието ще породи насилие
BAHUR
на 16.08.2009 в 12:24:41 #13това са го писали подхуене лапат,личи си техния стил пълен с грешки
jicata
на 16.08.2009 в 12:13:58 #12Топспорт, как можахте да публикувате тая глупост? Голям срам е това "становище"! Аз съм левскар и съм от София, но категорично не бих се подписал под такава тъпотия. Че в Перник има орки - има, ама не е нужно да се обижда цял един град и неговото население. И в София има олигофрени, и в Пловдив, и във Варна и навсякъде, ама тва не е причина да обиждаме градовете и населението им. Явно и в сектор Б има такива, щом тази творба произлиза от там. Друг път като ше пишете нещо: 1. Научете правописа ! 2. Научете кога се ползва пълен и кога непълен член ! 3. Научете пунктоационните правила ! 4. Научете се да мислите като бели хора ! 5. Спомнете си кой причини смъртта на Младен, кой чупи рейсовете и спирките, кой чупи седалките на стадионите... 6. Замислете се над следното: чорбарите ни чупят стадиона или магазина на фенклуба или квото и да е - ше излезете ли със становище, че софиянци са орки, полухора и т.н. ? 7. Замислете се, че и перничани са българи Точка 8. щеше да е : Спомнете си как едно време ходехме на мач заедно с противниковите фенове и нямаше хулиганство, ама знам, че повечето от вас са пубери и няма как да ги помнят тия времена... Айде приятно гледане на Ман Ю - Бирмингам на истинските фенове на футбола
arpecua
на 16.08.2009 в 12:07:03 #11Миньор е излишен отбор ! Статията е страхотна
Wiseone
на 16.08.2009 в 12:05:06 #10Не съм фен на никого, но се чудя и се мая като чета статията, как е станала така, че всички най-умни хора в България са се събрали в столицата, а в всички мутанти са останали в "провинцията" ?!?
kiko75
на 16.08.2009 в 12:03:21 #93. нешо | 16.08.2009 14:36 Чак се просълзих.Сега разбрах,че в агитката на Левски има само професори,доценти и тук-таме по някой студент.Агитката на Левски слуша само класическа музика и води спорове кой е по-велик Моцарт или Бетховен.Сега ми стана ясно защо имаше сбивания в самата агитка-именно да докажат кой от двамата и по-велик.В агитката на Левски никога не имало наркомани,арестувани от полицията за наркоразпространение и Тодор Батков се е объркал когато е казал,че там има гамени и наркомани.Категорично не съм съгласен с него.Агитката на Левски никага не е чупила вратите за влизане в стадионите,нито пък е палела седалки,още по-малко е чупила градските автобуси. ===============================================================

Minjoro e Otboro
на 16.08.2009 в 11:57:28 #8Алоооооо Журналята простаааааа.Освен и вас да ви грьмнеме,4е следващия пьт да се замислите преди да пуснете подобна статия
Голям ОТБОР. ГОЛЕМИ ФЕНОВЕ

ricar
на 16.08.2009 в 11:48:06 #7Вие сте жертва на урбанизацията

emilioner
на 16.08.2009 в 11:47:27 #6кой малоумен редактор е позволил публикуването на подобно обидно и унижаващо мнение. инцидента е неприятен но се случва. но да излезе някой си и да почне да обижда някакви хора без основание. е пълна тъпащина, просто нямам думи как си позволява да взима страна (журналиста) позволил появата на тая глупост.
galaktiko
на 16.08.2009 в 11:40:12 #5cesekar4eto
на 16.08.2009 в 11:37:34 #4Цесекар съм! Евала на статията! Има много истини!
нешо
на 16.08.2009 в 11:36:25 #3Чак се просълзих.Сега разбрах,че в агитката на Левски има само професори,доценти и тук-таме по някой студент.Агитката на Левски слуша само класическа музика и води спорове кой е по-велик Моцарт или Бетховен.Сега ми стана ясно защо имаше сбивания в самата агитка-именно да докажат кой от двамата и по-велик.В агитката на Левски никога не имало наркомани,арестувани от полицията за наркоразпространение и Тодор Батков се е объркал когато е казал,че там има гамени и наркомани.Категорично не съм съгласен с него.Агитката на Левски никага не е чупила вратите за влизане в стадионите,нито пък е палела седалки,още по-малко е чупила градските автобуси.
Bativo7
на 16.08.2009 в 11:34:51 #2(до редакторите) само че не се отнсая за ЦСКА както сте писали а до Левски

зелено-бяло
на 16.08.2009 в 11:33:06 #1НЯМА ТАКАВА СТАТИЯ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! АКО НЕ ВЯРВАТЕ-ПРОЧЕТЕТЕ Я ОЩЕ ВЕДНЪЖ!!!!!!!!!!!!!!!
