Контролите са удобна възможност за играчите, които претендират за титулярно място, да покажат на треньора, че незаслужено ги пренебрегва. За тези в Левски вариант се откри в събота, когато на "Герена" гостува непобеденият във Втора лига Монтана (8 победи и 6 равенства в 14 срещи).

Резултатът 2:3 сам по себе си показва, че нещата за столичани въобще не са били такива, каквито трябва да бъдат. В по-голямата част от двубоя играта на отбора бе слаба - повечето футболисти действаха без желание, тимът бе разпокъсан, и въпреки че гостите предимно се бранеха, те вкараха 3 гола, а спокойно можеха да отбележат поне още един. Със сигурност това дава повод за притеснение на Славиша Стоянович.

Николай Михайлов изгледа контролата между Левски и Монтана

Ники Михайлов се появи на "Герена", трансферът му в Левски е въпрос на време

Бившият национал изгледа контролата между родния му клуб и Монтана

Групата от играчи на Левски е голяма. Това обаче не означава, че на нея има нужното за дълъг маратон качество.

Николай КРЪСТЕВ

Заради срива в представянето на Мартин Полачек и Божидар Митрев щабът на Левски прибягна до избора да даде шанс на юношата. Той започна сезона под наем в Ботев Враца, но бързо бе върнат на "Герена". За сините пази в 1/16-финала за Купата на България срещу Атлетик Куклен (6:0) - двубой, в който нямаше работа. Хвана ли топката Кръстев срещу Монтана - това се питаха феновете след края на контролата. Всъщност още в началните секунди му се наложи да избие с крак удар на излязъл сам срещу него нападател, но малко след това не стори нищо, за да предотврати головия удар на Сергей Георгиев в близкия му ъгъл. Излезе веднъж на центриране от корнер, което изби. През втората част получи попадения от противници, които бяха останали сами срещу него.

Аймен БЕЛАИД

Повече спори със съдията, отколкото показа нещо в контролата. При първия гол на Монтана бе тръгнал напред, а същото бе сторил и Нганиони. Затова и цялата лява зона на отбраната бе оголена. Направи много фаулове при борбата за първа топка и постоянно искаше обяснения от рефера за тях. В края на срещата действа и като ляв бек, но също не бе на ниво.

Луи НГАНИОНИ

Французинът вече записа два мача като титуляр в отсъствието на контузения капитан Иван Горанов. Левият бек се справи на ниво в тях. Игра с желание срещу Монтана и показа, че на него може да се разчита. Доказа, че може да чете добре играта с действията си за първия гол в мрежата на Монтана - хвърли дълъг извеждащ пас зад гърба на отбраната на гостите, който бе оползотворен от Кабов.

Фелипе НАШИМЕНТО

През пролетта бе твърд титуляр, но контузията, която получи в края на миналия сезон, го извади тотално от форма. Португалецът не успява да хване ръка при Славиша Стоянович, не си помогна никак с изпуснатата дузпа срещу Черно море на осминафиналите за Купата на България. Не го стори и в контролата онзи ден. Срещу Монтана сбърка при първия гол. Добре се ориентира с това, че трябва да покрие Сергей Георгиев, и в един момент изглеждаше, че му е отнел топката. После обаче сбърка и позволи леко да бъде преодолян, а противникът да нахлуе необезпокояван в пеналта и да отбележи.

Антони БЕЛМОНТ

Малко след като се появи на терена като резерва, французинът допусна фрапантна грешка. Той се нагърби с изнасянето на топката, бе последният човек от полевите играчи на Левски пред вратаря. В тази ситуация опита да даде дълъг пас, но подаването му бе пресечено и след две-три секунди топката бе в мрежата на Кръстев. В предни позиции свърши много малко.

Серджиу БУШ

Получи от треньора 75 минути. В тях трудно излизаше на положения, от които да нанесе удар по вратата. Няколко негови шута бяха блокирани. Отигра добре положението, при което асистира на Паулиньо за втория гол в мрежата на Монтана. Тогава овладя на ъгъла на малкия пеналт, а след това почти от аутлинията с добър пас намери бразилеца на празна врата. Румънецът обаче не успя да се отпуши, той няма гол и в Първа лига този сезон. С такава игра няма как да измести Станислав Костов.

РИВАЛДИНЬО

Действаше по-често зад гърба на Буш. Именно пред него се откриха няколко положения. По правило обаче ударите му не намираха рамката на вратата. Трудно комбинираше с колегите си, прояви се като консуматор. Стори обаче прекалено малко.

Луан ВИАНА

Бе на терена около четвърт час. Личи си, че още е далеч от оптималното си функционално състояние. При няколко центрирания бе неориентиран в пеналта. Веднъж стреля с глава над гредата, в друг не успя да засече топката с глава. Може да се надява на нещо само при добра зимна подготовка.

ЮНОШИТЕ

Ивайло Найденов, Илия Юруков и Атанас Кабов започнаха като титуляри, а като резерва се появи Станислав Иванов. Първият на няколко пъти не се позиционира добре за единоборства и позволи пробиви през зоната си. Юруков бе сигурен в дефанзивен план, подаваше повече настрани и не рискуваше. Кабов определено игра с най-голямо желание, вкара гол, можеше да отбележи и друг. Заслужава похвала за ентусиазма си, макар че ще му е доста трудно да намери място в титулярния състав с оглед на това, че преди него избор за играчи на фланга са Паулиньо, Кабрал и Обертан. Станислав Иванов не стори нищо с влизането си на терена през второто полувреме.

Монтана победи Левски с 3:2 в контролен мач