Изключителен пропуск на Маркиньос от около 6-7 метра.

Аниете остава очи в очи с вратаря на съперника, но не успява да се разпише.

Нар стреля в аут.

20′

Жълт картон за Коруджиев.

15′

15 минути скука на "Герена". Голове няма, положения - също.

8′

Футболистите на Левски наваксаха изоставането си от началото на двубоя и поеха инициативата в свои ръце (крака).

4′

Изненадващ натиск на Монтана в първите минути от двубоя.

1′

Люпко Петрович Стевица Кузмановски

Отборът на Левски стартира участието си в първенството срещу Монтана.

Двубоят на "Георги Аспарухов" е идеална възможност тимът да започне с успех, който би бил първи за Петрович при третия му престой на "Герена". В края на миналия шампионат той записа поражения от Славия и Берое.

Левски няма победа в първия мач от сезона в последните 3 години и това също е тенденция, която "сините" ще искат да прекъснат.

Монтана претърпя доста промени през лятото. Отборът се спаси от изпадане след бараж, но наставникът Емил Велев напусна и бе заменен от Стевица Кузмановски. Той няма да може да използва контузения бразилски нападател Данило Соуса Монис-Бала.

Монтанци ще действат предпазливо и ще чакат грешки в противниковата защита.

Главен съдия на срещата, която стартира точно в 19:00, е Драгомир Драганов.

Първото полувреме на двубоя не предложи нищо стойностно на феновете по трибуните.

Общо положенията за двата тима се брояха на пръстите на едната ръка, като изненадващо бяха еднакво стойностни.

Монтана стартира уверено и можеше да излезе напред в резултата още преди изтичането на първите 5 минути, но изстрел на Маркиньос не порази целта.

Левски отговори с удар на Аниете, като обаче, останал очи в очи с капитана на гостите, състезателят на "сините" не успя да се разпише.

Далечни шутове на Христов и отново на Аниете белязаха края на първите 45 минути.