Треньорът на Левски Станимир Стоилов вече се е изправял срещу един от гръцките грандове. През сезон 2016/17 Мъри и воденият от него Астана играят два двубоя с Олимпиакос в груповата фаза на Лига Европа, пише "Тема спорт".

Първият сблъсък между двата отбора е в Пирея, където домакините разбиват казахстанския тим с 4:1. До 34-ата минута Олимпиакос повежда с 3:0 след голове на Диого Фигейраш, Тарик Елюнуси и Себа. В началото на второто полувреме Жуниор Кабананга намалява изоставането на Астана, но Себа малко по-късно вкарва четвърти гол за гръцкия тим и оформя крайния резултат.

Левски отмъкна двама таланти на Лудогорец

Става въпрос за Борислав Рупанов и Мартин Тодорски

При домакинството отборът на Стоилов повежда в 8-ата минута с гол на Джордже Деспотович, но Себа малко по-късно изравнява и двата тима поделят точките. В крайното класиране Астана заема последното място в групата, а Олимпиакос е втори.

Сега на Мъри му предстои втори сблъсък с гръцки гранд и Стоилов ще търси своята първа победа.