Левски започна участието си в Лига Европа с летящ старт. "Сините" разгромиха ирландския Дъндолк с 6:0 в първи мач от втория предварителен кръг.
Играчите на Ясен Петров направиха много добър мач и можеха да вкарат поне още толкова на дезориентираните гости. Дъндолк пък разчиташе единствено на центрирания от фаулове или корнери, които обаче не донесоха нищо.
Силен мач направиха двете крила Жоазиньо и Даниел Младенов, който отбеляза две от попаденията. Другото ново попълнение Гара Дембеле също се понрави и се разписа веднъж.
"Сините" поведоха още в 12-ата минута. Жоазиньо центрира от корнер, вратарят на Дъндолк увисна, топката се озова у Йовов, той овладя и я насочи спокойно в мрежата.
Само няколко минути по-късно резултатът вече бе 2:0. Тасевски намери Минев, който веднага сви към Младенов в наказателното поле. Крилото не се подвоуми и с премерен удар в ъгъла матира Чери за втори път.
Йовов и Тасевски изпуснаха по още едно добро положение, преди Дембеле да покачи на 3:0 в 41-ата минута.
Веднага след почивката, Младенов вкара втория си гол в срещата. Той получи страхотен извеждащ пас от Минев и копна технично топката покрай Чери за 4:0.
След това попадение домакините нормално, намалиха темпото. Въпреки това, Левски стигна до още два гола в самия край на мача. Те бяха дело на влезлия като смяна Исмаил Иса в 87-ата и 92-ата минута.
Така Левски си осигури чудесна преднина преди реванша в Ирландия след седмица и вече може да мислия за следващия си съперник и дербито с ЦСКА.
ricar
на 15.07.2010 в 19:49:46 #13012 000 е добре солидна публика за Дъндолк,това е явно квартален отбор
SashoDikov
на 15.07.2010 в 19:48:55 #129Искам 4 от 4 български отбора в групи на ШЛ и/или ЛЕ, а за цура кво

YasoBaso
на 15.07.2010 в 19:48:44 #128192. Abaris Е, що им се връзваш, провокатори винаги ще има! Лека вечер на всички!
Бай дъ уей, чудесна снимка, Топ-а, евала! Което си е, си е!
Поздравления!

карнобатска гроздова
на 15.07.2010 в 19:48:36 #127рицар, публиката беше страшно много за съперника и отпускарския сезон - 10-12000

Abaris
на 15.07.2010 в 19:46:23 #126187. YasoBaso | 15.07.2010 22:43 Щото гледам, че пак недоволни чорбари наоколо: биеш с 6 - сега пък си виновен, че ти се е паднал слаб противник. И за тва реших да си спомня, как те си късат нервите в 120 минути срещу подобни подобия на отбори. Ама къса памет имат някои хора...
Айде наздраве и лека вечер.
Monako
на 15.07.2010 в 19:46:21 #125Тия ираландци са големи ботушари но 6 гола са си 6 гола макар и срещу тия смешници
Честита победа
Обаче на статичните сме гола вода ще берем много ядове просто са неориентирани, дано е от липсата на сработка 
ricar
на 15.07.2010 в 19:46:14 #124колко публика имаше
DERIPASKA
на 15.07.2010 в 19:43:58 #123Между другото,изумителен мач
!!!Едно говедо,Младенов сега каза по телевизията,че тия никак не били слаби!!!Мач бил от световна класа.!Чуййте ги бе!Е прави са!
Бат Геле Станков сипе самосвали с хвалби от екрана.Все едно се коментира Испания-Холандия.
Как е вьзможно????????
YasoBaso
на 15.07.2010 в 19:43:25 #122183. Abaris | 15.07.2010 22:41 Последният път, когато прасенцата срещнаха отбор от подобна величина - великия ХАЙДУК КУЛА - те също ги разпиляха... -------------------------- Пич, радвай се на победата и не се "вкарвай в некви филми"!!! Ставаш смешен!
chicago
на 15.07.2010 в 19:42:34 #121ricar
на 15.07.2010 в 19:41:35 #120браво,голям резултат,Дъндолк явно не са вьобще в час милите
Abaris
на 15.07.2010 в 19:41:17 #119Последният път, когато прасенцата срещнаха отбор от подобна величина - великия ХАЙДУК КУЛА - те също ги разпиляха...
Ъъъъ... или май бъркам...
Честито на всички левскари. Дано този сезон е по-успешен от предишния. 
Mehmеd
на 15.07.2010 в 19:40:46 #118Говедата вкарали шест гола на някакви ирландски артисти. Кой го интересува
Нали следващия кръг ще има отново: "ОЛИМПИЯ ДОГОДИНА ПАК ЕЛА, ЧАКАМЕ ТЕ С ИНТЕРЕС ЛЕФСКИ ПАК ДА ОТНЕСЕШ" 
YasoBaso
на 15.07.2010 в 19:39:45 #117БРАВО "ЛЕВСКИ"!

@нтонио
на 15.07.2010 в 19:35:40 #116ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ НЕ ОСТАНА ВРЕВЕ ЗА ЛЮБИМАТА МИ СЕДМИЦАААААААААААААА
карнобатска гроздова
на 15.07.2010 в 19:33:18 #115между другото и веселяка даде 5-0

t
на 15.07.2010 в 19:32:45 #114А, честито!
карнобатска гроздова
на 15.07.2010 в 19:32:16 #113БАТКОФ, 9000 ойро е сумата, аз я писах в лв.
Dominator
на 15.07.2010 в 19:32:03 #112брей лявски как мачка в най-долното ниво на Лига Европа
Devian
на 15.07.2010 в 19:30:47 #111мехмед и турчето реджеп да хвърлят по една пиратка за гола на техния сънародник исмаил иса