Левски разцъфна след почти 4 месеца (4 мача) без победа - 3:1 с Ботев в пър­вия четвъртфинал за Купата на "Аспарухов". Вместо „Герена" да бъде превърната в пепел от по-стабилния уж съ­перник, там изникнаха сини рози... За последно Левски спечели на 15 декември с 6:1 над Нефтохимик. На 19 де­кември дойде триумфът над ЦСКА за ку­пата - 7:6, но след дузпи при 0:0 в ре­ванша.

Сега Лев­ски излезе без 7 конту­зени и нака­зани срещу Ботев, на­правил зим­на селекция за 1,5 млн. евро. Нало­жи се титу­ляр да е Пла­мен Крумов със счупена костица на дланта - с превързана ръка. А при такива травми се почива по­не седмица...

Левски заложи и на за­върналия се Кристовао Рамос, който няма мач от ав­густ. Треньорът Антони Здравков пусна и Кевин Бру, за когото ултраси заплашиха да трошат крака, ако не бъде изгонен. А на почивката Рамос и Рафаел Бастош искаха смяна, тъй като нямат подготвка и „спукаха гума". Треньорът ги помоли да издържат още 20 минути. Из­държаха.

Здравков се прину­ди да пусне резерви двама на 18 г. (Борислав и Радослав Цоневи) и един на 17 (Мики Орачев). А след 3 ялови мача Валери Божинов заби гола, който може да проправи път за първа купа на Левски след близо 5 г. суша. Звезда­та вкара за 3:1 в 49-ата мин. А нямаше гол от 326 дни - от 20 април м.г.

Ботев откри чрез Феребори Доре, който вкара с глава в 13-ата минута, след като Даниел Димов загуби баланс и не успя да скочи. „Жълтият" вратар Адам Стаховяк върна „жеста", като задряма при удар от фаул на Рамос в 15-ата. А Дъстли Мюлдер направи 2:1 в 25-ата.

На „Аспарухов" се появи­ха към 1500 ултраси на Бо­тев, които показаха пове­че сърце от своите любим­ци на терена. „Канарчета­та" уж комбинираха добре, личеше дарба в краката им, но и мекота пред вратата на Левски.

„Сините" излязоха със 7 чужденци, а гостите - с 8. Легионери от Левски оба­че играха като левскари. И заслужено „сините" спече­лиха дуела на вековни клубове.