Левски се класира за финала на републиканското първенство по футбол за юноши старша възраст, родени след 1990 година. В полуфинална среща-реванш днес "сините" победиха на "Герена" вечния съперник ЦСКА с 2:0 и с общ резултат 5:0 продължават напред.

Попаденията за момчетата от Подуяне реализираха Иван Зайков с глава в 63-ата минута и резервата Боян Табаков две минути по-късно от дузпа. Малко по-късно Табаков получи контузия в коляното и беше заменен. С травма след груба игра на футболист на ЦСКА е и халфът на "сините" Емил Колев.

На финала на 29 юни от 18.00 часа на Националния стадион "Васил Левски" "сините" ще срещнат Славия, който в отстрани в другия полуфинал Берое (Стара Загора) след две победи с по 2:0.