Премиерът Бойко Борисов коментира темите с проверките в лотарийните компании и проектозакона за хазарта. Той изрази недоумение защо се намесва футболен клуб Левски.
"Левски ще го има винаги", заяви Борисов. Утре той ще се срещне с фенове на "сините".
Ето какво каза премиерът днес пред медиите:
"Създава се едно много грешно впечатление. Къде с умисъл или незнание, не знам... В публичното пространство вървят едни странни заключения. На моето бюро има доклад от Агенцията за дължавен и финансов контрол. Адресирано е до финансовия министър и главнния прокурор. Той е от много страници. Това е официален доклад. Касае разлика за плащане на такси за стотици милиони. Прегледах го внимателно, има много фирми. Няма да ги коментирам като имена. Никъде в доклада не пише за футболен клуб Левски. Сега прокуратурата проверява доклада. Редно ли беше този доклад да бъде прибран и скрит? Къде виждат в този доклад физическо лице, да не говорим футболен клуб? Аз утре ще се видя с желаещите, така или иначе се виждам с всики. Аз съм левскар, всички знаят. И то болен левскар. Трябва ли, когато дойде този доклад, защото мога да си помисля нещо, да го скрия? За каква национализация и одържавяване става въпрос? Ако е вярно това, значи не са платени стотици милиони лева такса. Проверката в хазарата продължава. Дали е виновна комисията, дали хора ще бъдат осъдени, ще видим. В момента всички работят на пълни обороти.
Изведнъж започват някакви срещи с фенове, някакви предупреждения... За какво? Че не съм скрил доклада ли? Ако някой не си е платил таксите - фирмата си е негова. Къде е одържавяването? Къде е национализацията? Какви са тези думи? Или бизнес, през който са минали близо 3 милиарда, трябва да бъде непроверяван? Или да не плащат данъци и такси?
То се обвързва и със Закона за хазарта, който ние отдавна искаме да променим. Този доклад има пресечна точка с това, което се предлага в парламента. Ако се стигне до гласуване от мнозинството, изрично трябва да се впише, че не може да се дава на концесия. Трябва да бъде в забранителния списък за приватизация. Да е абсолютно сигурно, че освен държавата, никой друг няма да се занимава с тази дейност. Защото това е второто, което се опитват да го направят - че едва ли не друг играч или играчи трябва да се вкарат в този бизнес. Изрично това трябва да бъде описано.
Ако този доклад е верен - много хора ще имат проблем. Ако не е верен - няма от какво да се безпокоят. Сега е дошло времето на тази проверка. Къде е свързан Левски? Левски го е имало и преди мен, и след мен, и преди Божков, и след Божков. Винаги ще го има! Никой не може да пипне на някого фирмата. Но ако не плащат таксите - взима се лиценза. Само това, нищо друго".
abumusadalzarcaui
на 23.01.2020 в 16:03:26 #160Рулз Дълго за обяснение! Така по лесно се разбира ! Чичо Божко и от камъка вода пуска! 30 години преход оцеля! Няма да е от неграмотност !
abumusadalzarcaui
на 23.01.2020 в 15:56:11 #159Аврамов 19 млн. ама по коя сметка! Правата на всеки футболист на Левски стоят в Черепух! А тоз пеерас кокал не пуска! Ще сърбате и ще ревете!
Аврамов
на 23.01.2020 в 15:52:15 #158ChernotoVlechugo на 23.01.2020 в 17:41:49 Гледах видеото и не видях да реве. Даже напротив, звучеше доста хладно. Каза им : " Much money - love story. No money - I'm sorry". Всъщност, беше им го казал още в самото начало, когато влезе в клуба. Ще реват те. Следващият който ще дойде със сигурност няма да извади 19 милиона за по-малко от година. И няма да наема и преговаря с национални играчи. Ще се обърне към свободния пазар на свободните хора, свободни от договор и свободни от класа.
abumusadalzarcaui
на 23.01.2020 в 15:49:42 #157Ние потрошихме БеФеСето, сините гаргамели ко ли ще строшат?
Сигур някоя пратка от Колумбия!
blue_canary
на 23.01.2020 в 15:47:03 #156Еми щом са приели закона в комисията,Черепа да си пуща предизвестието и да си го разписва
Рулз,прав беше деа.
abumusadalzarcaui
на 23.01.2020 в 15:45:33 #155Черепа да връща 1/2 милиард в хазната Това са Лекарствата на ДЕЦА,ПЕНСИОНЕРИ , ИНВАЛИДИ А не да се поделят между Кирча,Васка и Диляна! Връщай парата ,КРАДЕЦ!
han-kamerun
на 23.01.2020 в 15:42:50 #154Аре уе! Краварниците кога ще почнат да ги събарят?
Аврамов
на 23.01.2020 в 15:42:46 #153abumusadalzarcaui на 23.01.2020 в 17:30:55#282 Аврамов Батков не искаше фалит даде ?? млн. лева Тонев не искаше фалит даде ?? млн. лева Русев не искаше фалит даде ?? млн. лева Божков не искаше фалит даде ?? млн. лева ======================================= Да добавим към тях дуета Ганчев/Инджов. Има една ключова разлика. Всички споменати оформяха дадените пари като кредит. Единствено ВБ ги е дарил. Това вчера го потвърди Димитър Ганев в ефир.
ChernotoVlechugo
на 23.01.2020 в 15:41:49 #152Оставете всичко но не съм вярвал, че ще видя Черепа да реве като ученичка пред банда наркомани
Мик Джагър
на 23.01.2020 в 15:40:13 #151Аврамов, Драгане, не се срами, а кажи какъв славен математик, честен бизнесмен и красив мъж е г-н Божков
И стига върте никове като малоумен, отдалеч миришеш на шуменски села
Говежда пърдюха
на 23.01.2020 в 15:40:13 #150Отнемане на лиценза, следва тренировки с обърнати джобове и после тирета плюсове и ....... пак втори по всо и вся))))))))))
Аврамов
на 23.01.2020 в 15:35:30 #149top_spor на 23.01.2020 в 17:26:29 Глупости си измисляш. Исковата молба за фалита беше внесена собственоръчно и лично от директор Паслар.
Ганчев го досрамя сам да натисне спусъка със собствената си ръка. Затова нае килър.
Мик Джагър
на 23.01.2020 в 15:33:58 #148Щях да се разплача от умиление като прочетох как гнусното арменче искало да пита Бате Бойко “...ако тпва се случи (оттеглянето на черепилото), какво ще предприеме ДЪРЖАВАТА и и какви са плановете на ДЪРЖАВАТА за футболен клуб Леске?”
abumusadalzarcaui
на 23.01.2020 в 15:30:55 #147Аврамов Батков не искаше фалит даде ?? млн. лева Тонев не искаше фалит даде ?? млн. лева Русев не искаше фалит даде ?? млн. лева Божков не искаше фалит даде ?? млн. лева . . . До кога? Събери ?? млн.лева са дали и почвай да се усъмняваш ! И какво получи Левски една неплатена трибуна без козирка!
blue_canary
на 23.01.2020 в 15:30:24 #146Утре Баце да им представя новия многу заможен човек и да пали тойотата към Филибето.Времето е чудесно за строене на стадион.
top_spor
на 23.01.2020 в 15:29:46 #145MayDay на 23.01.2020 в 17:22:16#271 Не знам пичове, аз мисля да ходя в събота на Сурва на жълтите павета. Елате и вие да гоним злите сили ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Най- добрият коментар за деня, само да не бяхме българи натискащи съседата в блатото! Отдавна тези нискоинтелигентни "управници" трябваше да бъдат изметени, и ЦСКА и "Левски" са най- малкият повод за това. "Държавата на Мафията" Дойче Веле
MayDay
на 23.01.2020 в 15:28:17 #144Генерално погледнато цялата държава бедства - режими на водата, горене на милиони тонове токсичен боклук, отровен въздух, пожари, здравеопазване в колапс... а шайката се зае спешно със.... закона за хазарта. Да забравим всичко и да гледаме във шапката ще изскочи ли заек...
top_spor
на 23.01.2020 в 15:26:29 #143Аврамов на 23.01.2020 в 17:21:50 ___________________________________________ Тц, фактите са други! Манджуков беше входирал фалита в съда 6 месеца преди Ганчев да се изпъчи на Армията с "Аз съм заможен човек"!
MayDay
на 23.01.2020 в 15:25:13 #142Топ спор, Ами май никой не го пита. Май го чака резервирана стая в белградски хотел, съсед на Мустака. Може и целия хотел да е резервиран за ортаците на Дебелия и Мутрата. Гела и Джуджака визирам. Вятъра е характерен със резки смени на посоката, както се убеждаваме всеки ден.
abumusadalzarcaui
на 23.01.2020 в 15:24:57 #141Само Брендо може да изобрети подходяща схема за богат Левски! До 1-ви кръг на ЛЕ Левски ще струва 100 млн.€!