Левски  върна самочувствието на играчите и част от доверието на феновете с 3:2 над трикратния шампион Лудогорец, но загуби двама от основните си полузащитници в здравата битка с разградчани.

Георги Сърмов бе сменен принудително в 35-ата мин малко след гола си за 2:1. Влезлият на мястото му Наджиб Амари напусна с травма в последните секунди от продължението на мача. Оказа се, че Сърмов и Амари имат леки разкъсвания на мускулни влакна и ще са аут в следващите 15-20 дни.

Добрата новина е, че заради паузата за националните отбори те би трябвало да се възстановят до вечното дерби с ЦСКА на 25 октомври. Със сигурност пропускат гостуването на Марек в събота и евентуално визитата на Локо (Пд) на 18 октомври.

За пълното себераздаване на левскарите говорят показателите на играчите след мача. Героят Мигел Бедоя е пробягал 12,5 км, макар да игра с десетина минути по-малко от останалите заради смяната си. Все пак левскарите поотпаднаха физически през второто полувреме срещу играещия с 10 души Лудогорец и дори можеше да се стигне до равенство.