Тимовете на Уругвай и Чили завършиха 2:2 в квалификация за Световното първенство в ЮАР през 2010 година.

Резултатът в срещата бе открит от отбора на домакините, а автор на попадението стана Луис Суарес след точен изстрел в 42-ата минута, който матира вратаря на гостите. До края на полувремето не се стигна до ново попадение.

През втората част Уругвай упражни натиск с цел да отбележи ново попадение, което да реши изхода от двубоя, но Чили се добра до изравнителен гол в 59-ата минута. Марсело Салас отбеляза първия си гол в срещата.

Само след десет минути отново Салас реализира. Реферът на двубоя отсъди дузпа и нападателят не сбърка от бялата точка.

До края на двубоя домакините успяха да стигнат само до изравняване. В 81-ата минута Себастиан Абреу спаси точката за тима на домакините, фиксирайки крайния резултат - 2:2.