Кака отбеляза два гола при победата на Бразилия над Еквадор с 5:0 в среща от втория кръг на квалификациите в зона Южна Америка за Световното първенство по футбол пред 2010 година в ЮАР.

Това е първа победа за Бразилия в квалификациите след нулевото равенство с Колумбия в първия кръг в неделя. Роналдиньо, Вагнер Лав и Елано вкараха останалите попадения за петкратните световни шампиони.

За Еквадор това е втора загуба след домакинското поражение с 0:1 от Венецуела. За Бразилия това бе първи домакински мач в последните две години и първи на стадион "Маракана" от 2000 година. Пред 70 000 зрители Вагнер Лав изведе Бразилия напред в резултата в 19-та минута, а след това домакините вкараха четири гола за 14 минути - между 71-та и 85-та.

В другите срещи от тази нощ Чили победи Перу с 2:0, Парагвай се наложи над Уругвай с 1:0, а Колумбия и Боливия направиха 0:0. Бразилия и Парагвай са на второ място в класирането с по 4 точки, докато лидерът Аржентина има 6. Уругвай, Чили и Венецуела са с по 3 точки, Колумбия има 2, Боливия и Перу по 1, а Еквадор е с 0 точки.

Първите четири отбора ще се класират за световните футболни финали през 2010 година. Петият играе квалификация с четвъртия тим от зона КОНКАКАФ. Роналдиньо получи пас от Кака в 71-та и най-после сложи край на головата си суша. Самият Кака шест минути по-късно с удар от около 30 метра покачи на 3:0. Елано в 83-та също записа името си сред голмайсторите след пас на Робиньо, а Кака в 85-та оформи крайното 5:0.

Отборът на Еквадор претендираше за дузпа, след като топката срещна ръката на Жилберто в наказателното поле, но уругвайския рефер Хорхе Ларионда не отсъди 11-метров наказателен удар. Бразилия, петкратен световен шампион, е единственият отбор, който се е класирал за всички световни първенства от 1930 година насам.

До края на годината Бразилия ще изиграе още две световни квалификации с Перу и Уругвай през ноември. Матиас Фернандес записа гол и асистенция при победата на Чили над Перу с 2:0. Умберто Суазо изведе Чили напред в резултата в 11-та минута, след като с глава засече топката след корнер, изпълнен от Фернандес.

Матиас Фернандес в 51-та направи 2:0 след пас на Артуро Видал. Нелсон Валдес с гол в 14-та минута донесе победата на Парагвай над Уругвай. Уругвай няма победа над Парагвай като гост след 1957 година насам.