90′
Турнир: Купа на конфедерациите Стадион: Открита Арена, Москва Зрители: 35345
90′

КРАЙ НА МАЧА!

Португалия не срещна проблеми с Русия и записа дебютен успех за Купата на Конфедерациите

Европейският шампион с дебютна победа за Купата на Конфедерациите

Кристиано Роналдо покори и Москва

88′

ДЖИКИЯ!!! Центриране на Георги Джикия без малко да се превърне в сензационен гол, но Руи Патрисио все пак имаше време да се намеси и изби решително с една ръка.

84′
Руснаците хвърлят всички сили, за да се доберат поне до точката в този двубой.

83′

Офанзивна рокада в лагера на Русия. Централният бранител Кудряшов е заменен от напдателя Александър Букхаров.

82′

Данило ще стабилизира дефанзивния вал на европейските шампиони.

76′

Андре Силва отстъпва мястото си за сметка на Желсон Мартинс.

75′

Жълт картон за Александър Семедов, който удари с лакът Елизеу.

72′

Официално предупреждение и за Георги Джикия, който удари без топка Пепе.

68′

Втора рокада в лагера на руснаците. В игра влиза Димитрий Полоз, който заменя Комбаров.

67′

Силен изстрел от границата на наказателното поле на Адриен Силва, който е спасен от Акинфеев.

64′

Неочакван проблем сполетя треньорския щаб на Португалия в 64-ата минута. Рафаел Герейро контузи глезена си в игрова ситуация и на негово място принудително трябваше да се появява Елизеу.

Снимка 300380

63′

Много неточен удар от средна дистанция на Дмитрий Комбаров. Силни последни минути на руснаците, които внасят сериозно напрежение в полето на Португалия.

57′

Грешникът от 50-ата минута - Георги Джикия се реабилитира пред руската публика, след като изчисти малко преди голлинията нов удар с глава на Андре Силва. Португалците стигнаха до бърза контраатака, която обаче и този път не бе завършена от новото попълнение на Милан. Секунди по-късно, здрава тупалка на Седрик Соарес бе избита с мъка от леко сюрпризирания Акинфеев.

Снимка 300381

56′

Жълт картон за Пепе, който прие доста гневно решението на съдията Джанлука Роки.

50′

СИЛВА!! Второто полувреме можеше да стартира по перфектен начин за гостите. Роналдо подмами част от играчите на Русия и центрира към Андре Силва, който надскочи Джикия и отправи перфектен изстрел с глава. Игор Акинфеев обаче за пореден път спаси своите, след като отрази с една ръка.

47′

На почивката е извършена смяна в селекцията на Русия. Роман Шишкин напуска за сметка на Александър Ерохин.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

40′

СМОЛОВ! Русия съумя да създаде първата си голова възможност едва пет минути преди паузата. Активният днес Головин предостави отлична топка в полето на съперника за Фьодор Смолов, ала ударът на тарана не притежаваше необходимата точност.

Снимка 300361

30′

РОНАЛДО!! Европейският шампион можеше да удвои своята преднина след точно половин час футбол. Получил топката в малкото наказателно поле, Кристиано Роналдо преодоля Васин и последва негов изстрел от малък ъгъл. С решително спасяване обаче блесна Игор Акинфеев, който тази вечер играеше своя юбилеен мач №100 с националната фланелка.

Снимка 300367

25′

Първи жълт картон в мача. Получава го халфът на Русия - Денис Глушаков.

Снимка 300369

24′

Кристиано продължи да бъде константна величина в Москва и след изтичането на 24-ата минута. Мегазвездата пробва късмета си чрез изпълнението на пряк свободен удар, който въпреки своята сила и точност, попадна в "прегръдката" на Акинфеев.

17′

Руснаците опитват да отговорят адекватно на отправеното предизвикателство, но атаките им през центъра не водят до никакъв успех. Сборная се радва и на подкрепата на близо 40 000 свои сънародници.

9′

ГОООЛ ЗА ПОРТУГАЛИЯ!! РОНАЛДО!! 0:1! Логичното на "Откритие Арена" се случи в 9-ата минута, когато Кристиано Роналдо съумя да реализира своя гол №74 с националната фланелка. Продължителна атака на "мореплавателите" хвана по бели гащи отбраната на Русия. Далечно центриране на Герейро прехвърли Кудрашов, а на заветната позиция дебнеше капитанът на Португалия, който с глава разстреля Игор Акинфеев.

8′

Самотник в предни позиции за Русия е Фьодор Смолов, който опитва чрез скоростната си техника да притеснява съперника.

6′

Двубоят стартира с малко по-активна игра от страна на португалците. На два пъти добри възможности се откриха пред Кристиано Роналдо. Звездата на Реал (Мадрид) обаче ги провали след грешен пас и лошо позициониране.

1′

22. Дмитрий Тарасов

Отборите на Русия и Португалия се изправят един срещу друг в пореден мач от турнира за Купата на Конфедерациите. Битката в група "А" до голяма степен може и да излъчи първия участник за елиминационната фаза на надпреварата.

Домакините стартираха с важен успех с 2:0 над Нова Зеландия. Сборная демонстрира агресивен и резултатен футбол, който със сигурност се е харесал на селекционера Станислав Черчесов. Срещу него обаче се изправя настоящият европейски шампион, който тръгна с разочароващо равенство срещу Мексико (2:2).

Мексико спря блестящи Роналдо и Куарешма, Португалия не победи на старта в Русия!

2:2 между двата тима в турнира за Купата на конфедерациите

Руснаците отново ще заложат в атака на тандема Димитрий Полоз и Феодор Смолов. Първият е много близо до това да си уреди трансфер в Зенит (Санкт Петербург). Конците в халфовата линия отново ще дърпа опитният Денис Глушаков, а в отбрана ще видим представилия се на ниво в първата среща Георги Джикия.

Португалците обичайно ще разчитат на Кристиано Роналдо, който повече се занимава с бъдещето си на клубно ниво, отколкото изявите си на руска земя. Възможно е като титуляр да започне отново Рикардо Куарешма, или той да отстъпи мястото си на младата звезда Желсон Мартинс.

Победа, бляскаво откриване, Путин и красиви жени: Русия даде старт на Купата на конфедерациите

Домакините с очакван успех срещу Нова Зеландия

Арена на сблъсъка е новият стадион на Спартак (Москва), а главен съдия ще бъде Джанлука Роки. Негови асистенти са Еленито Ди Либераторе и Мауро Тонолини. За видеоповторенията ще отговарят Сандро Ричи (Бразилия), Юре Прапротник (Словения) и Овидиу Хатеган (Румъния).

ГЛЕДАЙТЕ ДВУБОЯ ТУК: ЛИНК 1, ЛИНК 2, ЛИНК 3