Ювентус победи Сампдория с 2:1 в драматичен мач от 18-ия кръг на Серия "А". Точен на два пъти за "бианконерите" бе Кристиано Роналдо (2,65-дузпа), а за "моряците" се разписа Фабио Куалярела (33-дузпа). Изравнителен гол на Рикардо Сапонара в 91-ата минута бе отменен, след намесата на ВАР.

"Старата госпожа" събра рекордните 53 точки след първата половина на сезона в италианкото първенство. Тимът на Масимилиано Алегри е убедителен лидер. Сампдория са 5-ия с 29 пункта.

Снимка 397664

Двубоят започна отлично за Юве. Пауло Дубала намери Кристиано Роналдо, който откри резултата още във 2-ата минута с техничен удар от границата на наказателното поле.

В 33-ата минута Сампдория стигна до изравнителен гол. Съдията Валери отсъди дузпа след намесата на ВАР. Зад топката застана Фабио Куалярела, който направи 1:1.

Мойс Кийн и Леонардо Спинацола ще напуснат Ювентус

Двама футболисти на Ювентус със сигурност напускат клуба през януари

Болоня проявява сериозен интерес към състезателите

В 64-ата минута Алекс Ферари игра с ръка в наказателното поле и отново след видеоповторение, торинци получиха право да изпълнят дузпа, която Роналдо реализира за 2:1.

Драмата настъпи в 92-ата минута, когато Рикардо Сапонара с фантастичен удар успя да изравни. Попадението му бе отменен заради засада в по-ранен етап на атаката на Грегоар Дефрел.