Ювентус постигна сравнително лесна победа над Болоня в мач от 19-ия кръг на Серия "А".

Двубоят на "Алианц Стейдиъм" приключи с успех за Старата госпожа с 2:0. Точни в полза на победителите бяха Артур и МакКени.

Снимка 515326

Източник: Twitter

Бившият футболист на Барселона откри резултата през първото полувреме, а американският му съотборник се разписа през вторите 45 минути.

Трудно някой може да започне по-зле от Андреа Пирло в Ювентус

Трудно някой може да започне по-зле от Пирло в Юве

Юве е отборът, който е побеждавал най-много пъти Болоня в Серия "А"

Шампионите се възползваха от отдалата им се отлична възможност да скъсят изоставането си от върха.

Вчера лидерът Милан отстъпи категорично с 0:3 пред Аталанта у дома, а преследвачът Интер и Удинезе не си вкараха попадения.

Аталанта разби Милан с 3:0 като гост

Аталанта разпиля Милан на "Сан Сиро"

"Бермагаските" с класическа победа над "росонерите"

Гостите имаха много тежка задача, защото загубиха последните девет дуела с този опонент във всички турнири.

Освен това Болоня спечели само едно от последните си вече 14 шампионатни гостувания, докато Юве няма загуба в точно 37 от последните си 39 домакински мача в първенството.

Днес торинци дори не се напрегнаха прекалено, въпреки че имаха няколко не особено добри момента в срещата.

Снимка 515325

Все пак резултатът беше открит след 15 минути игра, когато Артур даде заслужена преднина на "бианконерите".

До почивката нови попадения не бяха реализирани, въпреки че Роналдо и Бернардески бяха близо до реализирането на такива.

Кристиано Роналдо отказал да бъде лице на туризма в Саудитска Арабия

Меси - също

Феновете на Юве, гледащи от телевизионните екрани, трябваше да чакат едва до 71-ата минута, за да усетят известно спокойствие, за което допринесе попадението на Уестън МакКени, гарантирал трите точки на състава си.

Така във временното класиране Ювентус се изравни с Аталанта на 4-ата позиция в класирането, докато Болоня остава едва 13-и.