Милан допусна тежка загуба с 0:3 от Аталанта в мач от 19-ия кръг на Серия "А". Въпреки поражението "росонерите" ще са първенец на полусезона в Калчото.

Възпитаниците на Стефано Пиоли бяха тотално надиграни от Богинята. Точни за гостите бяха Кристиян Ромеро (26), Йосип Иличич (53-дузпа) и Дуван Сапата (81).

Милан остава лидер с 43 точки, с две повече от втория Интер. Аталанта събра 36 пункта и излезе 4-и.

Милан - Аталанта 0:3, гол на Сапата

Срещата започва в 19:00 часа

Двубоят започна с пропуск на Ибрахимович, се но се оказа, че шведът е в засада. В 3-ата минута Мейте стреля с глава след корнер, но не намери целта.

Аталанта отговори с два удара на Мартен де Роон, но и в двата случая нидерландецът не сполучи. В 17-ата минута Хатебур получи отдясно и от малък ъгъл отправи удар, който Донарума успя да избие.

Снимка 515237

Малко след това Иличич получи пред наказателното поле и стреля опасно, но покрай гредата.

"Бергамаските" поведоха в 26-ата минута. Тогава гостите разиграха късо след корнер. Топката стигна до Госенс, който центрира на далечната греда. Калулу изпусна Ромеро, който вкара с глава.

Аталанта продължи да диктува случващото се на терена и след гола. В 38-ата минута Иличич стреля опасно от пряк свободен удар, но Донарума се справи.

Снимка 515240

В 42-ата минута Милан можеше да изравни. Ибрахимович засече с глава центриране на далечната греда, но не намери очертанията на вратата.

Втората част започна кошмарно за домакините. В 53-ата минута Кесие удари с лакът в наказателното поле Иличич. Главният рефер посочи бялата точка, а потърпевшият с удар в долния десен ъгъл удвои преднината на гостите.

Снимка 515241

Милан така и не намерише себе си, а Богинята можеше да направи резултата класически малко след час игра. Тогава Сапата бе оставен непокрит в наказателното поле и засече с глава центриране на Иличич, но прати топката в аут.

В 68-ата минута Иличич получи пред наказателното поле, финтира Браим Диас и нанесе удар, който мина покрай вратата.

Снимка 515249

Две минути след това Марио Манджукич направи своя дебют за "росонерите", след като замени Саму Кастайехо. Хърватинът можеше да вкара с първото си докосване, но Голини отрази удара му.

В следващите минути Аталанта отново вдигна оборотите и вкара трети гол. В 77-ата минута Сапата получи отличен пас от Фройлер отляво в наказателното поле и с удар в близкия ъгъл матира Донарума.

Снимка 515250

До края на мача удар на Браим Диас от границата на наказателното поле срещна външната страна на гредата.