Ювентус завърши 0:0 с Милан в полуфинална среща за Купата на Италия. Шампионите се класираха за финала благодарение на гола на чужд терен вкаран в първия мач на 13 февруари. Домакините имаха тотално предимство. Те играха повече от 75 минути с човек повече, а звездата Кристиано Роналдо изпусна дузпа в 15-ата минута. Миланистите се бранеха добре и имаха шансове да вкарат гол, който би ги класирал за решаващия мач.

На живо, Ювентус - Милан

Ювентус - Милан 0:0, Роналдо изпусна дузпа, Ребич получи червен картон

Двата гранда рестартират футбола в Италия

Мачът започна с натиск на Ювентус. Гостите от Милано се бранеха не много съсредоточено и направиха дуза в 14-ата минута след глупава игра в наказателното поле с ръка. Кристиано Роналдо застана зад бялата точка и уцели дясната греда на вратата пазена от Донарума.

Веднага след пропуска Анте Ребич направи много груб фаул и получи червен картон. Това съвсем прибра "росонерите" в тяхната половина. Те все пак успяха да направят една добра атака в края на първото полувреме.

Снимка 483392

Източник: БГНЕС

След почивката натискът на Ювентус се засили, но гол така и не падаше. Домакините бомбардираха с центрирания вратата на Донарума. При едно от тях Кяер за малко щеше да си забие автогол.

В края домакините успокоиха играта и запазиха ценното нулево равенство. Така за първи път в последните 45 мача у дома "Старата госпожа" не можа да отбележи гол.