Шампионът на Италия - Ювентус надигра състава на Аталанта с 3:1, в двубой от 15-ия кръг на Серия "А".

Домакините реализираха попаденията чрез Сандро, Ругани и Манджукич, а почетното за гостите вкара Фрьолер.

Преди двубоя двата тима почетоха паметта на загиналите в самолетна катастрофа футболисти на бразилския Шапекоенсе.

Старата госпожа успя да открие резултата в 15-ата минута чрез Алекс Сандро успя да излъже съперник и препарира вратаря на Аталанта.

Четири минути по-късно Юве нанесе своя втори удар. След пас от корнер, Ругани спечели борба във въздуха и се разписа за 2:0.

До почивката "бергамаските" опитаха да организират някакви опасни атаки към вратата на Юве, но до сериозни опасности пред вратата на Буфон не успяха да стигнат.

В 64-ата минута Манджукич с глава матира стража на гостите и направи резултата класически 3:0.

Аталанта върна едно попадение в 82-ата минута на срещата. Ремо Фрьолер наказа Буфон, но силите на гостите не стигнаха до нещо друго.

След успеха си Юве е на първото място с актив от 36 точки, а Аталанта е на 6-ото с актив от 28.