Ювентус надделя без никакви затруднения над състава на Дженоа, в мача между двата тима от 33-ия кръг на Серия "А".

Двубоят в Торино завърши при показателното за случилото се на терена 4:0.

Резултатът бе открит в 17-ата минута, в която Муньос прати топката в собствената си врата, давайки предимство на домакините. Първоначално се създаде впечатлението, че Маркизио се е разписал, но впоследствие бе ясно, че става дума за автогол.

Така или иначе това бе без особено голямо значение, тъй като само няколко секунди по-късно Юве вече водеше с 2:0, след гол на Дибала.

Снимка 283371

Четири минути преди почивката и Манджукич записа името си в листата с голмайсторите, а крайното 4:0 оформи Бонучи, вкарал любопитно попадение след 64 минути игра.

Така Юве продължава неуморимия си поход към историческа шеста поредна титла. Макс Алегри даде почивка на част от титулярите си заради изтощителния 1/4-финален реванш с Барселона в Шампионска лига, който изстреля "бианконерите" сред четирите най-добри отбора в турнира.

Най-добрият вратар на планетата Джанлуиджи Буфон изобщо не попадна в групата, аут бе и наказаният Миралем Пянич.

Промяна в мач на Ювентус изненада феновете

Сблъсъкът с Аталанта пренасрочен

През есента Дженоа постигна изненадваща победа с 3:1 над Ювентус, след като още до почивката имаше преднина от 3:0. Сега обаче "грифоните" се намират в отчайваща форма и в последните си 5 мача имат 4 загуби, а в последния кръг направиха 2:2 с Лацио на "Луиджи Ферарис".

За последно отборът от Генуа не падна на "Ювентус Стейдиъм" през 2013 г. - 1:1, но още чака своя първи успех на това съоръжение.