Аталанта сложи край на господството на Ювентус в турнира за Купата на Италия. "Бианконерите" спечелиха последните четири издания на надпреварата, но през тази кампания отпаднаха на четвъртфиналите. Тимът на Макс Алегри загуби с 0:3 гостуването си на "бергамаските".

Съперник на Аталанта на полуфиналите ще бъде Фиорентина, който разби със 7:1 Рома по-рано днес.

Тимъти Кастан и Дуван Сапата на два пъти бяха точни за домакините и им донесоха напълно заслужен успех.

Снимка 403602

В 37-ата минута резервата Жоао Кансело, който замени получилия травма Джорджо Киелини сбърка. Тимъти Кастан пое топката и с мощен удар не остави шансове на Шчесни.

120 секунди по-късно Дуван Сапата се възползва от нова грешка в отбраната на "бианконерите" и направи резултата 2:0.

Буфон: Трансферът ми в Ювентус беше една от най-добрите сделки на клуба

"Доказах го през годините"

През втората част Юве опита да се върне в мача, но с пропуски се отличиха Ругани и Пянич.

В 86-ата минута Сапата се разписа за крайното 3:0. Колумбиецът пресече пас на Де Шилио към Шчесни и не сбърка.