Шампионските празненства в лагера на Ювентус се отлагат! "Бианконерите" не съумяха да си гарантират девета поредна титла на Италия, след като допуснаха поражение с 1:2 при визитата си на Удинезе. По този начин, три кръга преди края, торинци имат шест точки преднина спрямо втория Аталанта.

Аталанта отново излезе на второ място след минимална победа над Болоня

Луис Муриел вкара победното попадение

Селекцията на Маурицио Сари поведе малко преди почивката чрез Матийс Де Лихт, но "Старата госпожа" допусна пълен обрат след паузата. Несторовски изравни в 52-ата, а в големия герой за "фриуланите" се превърна Секу Фофана, който след чудесен индивидуален рейд донесе безценния успех за Лука Доти и компания в борбата им за спасение.

Снимка 489337

Източник: EPA/БГНЕС

Първото по-интересно положение в срещата бе за сметката на гостите. Кристиано Роналдо можеше да открие резултата в 27-ата минута, но изстрелът му от границата на наказателното поле премина покрай дясната греда.

Отговорът на Удинезе не закъсня. В 35-ата Шведът Кен Сема демонстрира страхотна мощ с пробива си през центъра на терена, ала последна преграда пред неговото попадение се казваше Войчех Шчесни.

Ювентус все пак се сдоби с лидерството в 42-ата минута. Матайс Де Лихт се превърна в изненадващия голмайстор. Но какъв гол! Холандецът отправи мощна бомба от средна дистанция, която се заби в долния ляв ъгъл на Мусо.

Рома остана на крачка от обрат срещу Интер, "вълците" се простиха с мечтата за Шампионска лига

Драматично 2:2 между двата гранда

Малко след подновяването на играта, паритетът беше възстановен. Кен Сема отново създаде напрежение за "Старата госпожа", след което центрира за включилия се на скорост в полето на Юве - Несторовски. Северномакедонецът насочи силно с глава и не остави никакъв шанс на Шчесни.

Снимка 489335

Голямата сензация настъпи във втората минута на добавеното време. Ювентус, макар и не отчаяно, се опитваше да стигне до шампионския си гол, но вместо това допусна такъв! Секу Фофана се понесе сам в атака. Африканецът запази контрол на събитията, елегантно мушна кълбото между краката на Де Лихт, а за финал майсторски преодоля вражеския вратар за победното 2:1!

Интер си върна второто място след разгром на СПАЛ

"Нерадзурите" още се надяват на титла

Ювентус ще има нов шанс да спечели титлата в следващия кръг. Тогава в Торино гостува Сампдория. Удинезе пък има много важно домакинство на Каляри.

УДИНЕЗЕ - ЮВЕНТУС 1:2

0:1 Де Лихт (42"), 1:1 Несторовски (52"), 2:1 Фофана (90+2")