Рома пропусна възможността да победи Интер в дербито от 34-ия кръг на италианското футболно първенство.

Столични водеха с 2:1 до финала на срещата, но в края допуснаха изравняване.

Де Фрай даде преднина на гостуващия отбор, но с попадения на Спинацола и Мхитарян домакините се добраха до обрата. Крайното 2:2 оформи Лукаку, разписвайки се от бялата точка две минути преди последния сигнал.

Считано към настоящия момент, Рома изглежда недостижимо далеч от последния тим, който ще си гарантира място в Шампионската лига Лацио. Разликата между двата тима е 11 точки, 4 кръга преди финала на кампанията.

Серия "А" неведнъж е доказвала, че всичко може да се случи. Включително предимно загуби за градския съперник Лацио до края на сезона и само победи за Рома - това, от което тимът се нуждае. Но едва ли ще се стигне до подобно стечение на обстоятелствата.

Манчестър Юнайтед информира Интер за цената на Алексис

"Нерадзурите" искат да откупят чилиеца

В 15-ата минута днес Де Фрай откри резултата с глава, засичайки топката след центриране от ъглов удар. Това беше гол номер 500 в съперничеството между двата отбора в италианския елит.

Конте остава начело на Интер и през следващия сезон

"Не виждам причина, за да говорим за треньорска рокада"

Александър Коларов подаде към Спинацола в края на първото полувреме, като последният нанесе удар, който мина покрай Ханданович, а Де Фрай само добута топката в своята врата за 1:1.

Алексис Санчес е близо до оставане в Интер

"Нерадзурите" се очаква да се договорят с Манчестър Юнайтед за чилиеца

В 54-ата Лаутаро Мартинес се разписа, но голът не беше зачетен поради засада.

Само три минути след това Джеко проби в наказателното поле, получи се разбъркване, което даде шанс на Мхитарян да стреля и да направи обрата пълен.

Снимка 488751

Източник: Twitter

Нова промяна в резултата се получи в последните минути на мача и така Рома не можа да стигне до успеха с драматичен обрат.

Крайното 2:2 оформи Ромелу Лукаку, разписал се от дузпа в 88-ата минута.

Така Рома по-скоро ще се прости с мечтата си за участие в Шампионската лига, докато Интер отново се върна на второто място в класирането и има с точка повече в актива си от Аталанта.