Интер се качи отновo на второто място в Серия "А" след голово шоу срещу последния в класирането СПАЛ като гост на стадион "Паоло Маца" в двубой от 33-ия кръг на италианското футболно първенство. "Нерадзурите" разгромиха своя съперник с 4:0 с попадения на Кандрева (37'), Бираги (55'), Санчес (60') и Галярдини (74'). Воденият от Антонио Конте отбор събра 71 точки и измести Аталанта, който има една по-малко. Лидер е Ювентус със 77. До края на първенството остават още пет кръга.

В 15-ата минута Галярдини намери очертанията на вратата, но ударът му с глава беше слаб и не затрудни стража на СПАЛ Карло Летика. В 18-ата минута и домакините удариха греда, след като удар на Андреа Петаня се отби в напречната. Отговорът на Интер беше удар с левия крак на Алексис Санчес, но топката не намери очертанията на вратата.

Така се стигна до 37-ата минута, когато Бираги подаде на Алексис Санчес, той от своя страна насочи топката към връхлитащия по крилото Антонио Кандрева, който откри резултата.

В 40-ата минута се стигна до ситуация, в която СПАЛ претендираше за дузпа за нарушение на Ханданович срещу Стрефеца, но след консултация помежду си реферите дадоха знак играта да продължи.

Втората част започна с домакински натиск, който не доведе до нищо съществено пред вратата на Ханданович. Гостите отговориха с прекрасна атака, завършена от Алексис Санчес, но топката се отби в крака на стража на СПАЛ.

Снимка 488407

В 55-ата минута Бираги удвои за Интер. В 60-ата минута Алексис Санчес с глава направи резултата класически и СПАЛ рухна психически. Автор на четвъртия гол стана Роберто Галярдини, който засече отблизо във вратата отправената от Лаутаро Мартинес топка четвърт час преди края. До края и Интер намали темпото и в крайна сметка резултатът остана непроменен.

В следващия кръг Интер гостува на Рома и трябва да разчита на нова грешна стъпка на лидера Ювентус в домакинството на Лацио, за да запази шансовете си за титлата. "Нерадзурите" имат две загуби в преките двубои срещу "Старата госпожа" и на 2 август имат гостуване на Аталанта в Бергамо.

СПАЛ е на последно място с 19 точки и на практика може да се считат за сигурен участник в следващото издание на Серия "B".