Аталанта победи Болоня с 1:0 в първия мач от 35-ия кръг на италианската Серия "А". С този минимален успех бергамаските се изкачиха на второ място със 74 точки, с 2 точки повече от Интер. Отборът е сигурен участник в следващото издание на Шампионската лига, като през август ще играе на четвъртфинал в тазгодишния турнир.

Головата машина на Джанпиетро Гасперини се задоволи само с едно попадение. Тимът има вкарани в настоящата кампания 95 гола, което е с 23 попадения повече от тези на Ювентус.

Голът беше дело на резервата Луис Муриел в 62-ата минута, който вкара с хубав удар до лявата греда след подаване на Дуван Сапата.

Болоня беше разгромен в събота от Милан с 1:5. Днес момчетата на Синиша Михайлович бяха напълно равностойни на по-високоранкираните си опоненти. Статистическите показатели са напълно равни, но попадението на Муриел се оказа решаващо.

Атланта ще се бори до края на шампионата с Интер за второто място. Ювентус изглежда сигурен шампион, а Лацио започна да се отдалечава назад. Това се четирите тима, които ще представляват Италия в Шампионската лига.

Болоня е на десета позиция с 43 точки и ще изиграе спокойно оставащите три мача.

Ювентус победи Лацио с 2:1 в мач от Серия "А"

Юве е все по-близо до Скудетото, "бианконерите" удариха Лацио в дербито на Серия "А"

Кристиано Роналдо се превърна в герой за "Старата госпожа"