Ювентус направи решителна крачка към осмо поредно Скудето. "Старата госпожа" продължава да върви без поражение в Калчото, след като тази вечер спечели ключовото си гостуване на втория Наполи с 2:1. Така разликата между двата гранда стана цели 16 точки, като в оставащите кръгове от шампионата трябва да се случи някакво библейско чудо, за да не може "бианконерите" да триумфират със златото.

Рим е син! Лацио разпиля Рома с 3:0 в голямото дерби на Серия "А"!

Футболистите на Симоне Индзаги безкомпромисни на "Олимпико"

Сблъсъкът между Наполи и Юве напълно оправда очакванията. Първото полувреме се разви мечтано за торинци, които водеха с 0:2 след голове на Пянич и Джан. Също така те имаха и числено предимство заради червения картон на стража Мерет. Втората част пък определено мина под диктовката на неаполитанци. Те получиха прилив на енергия след изгонването на Миралем Пянич, но стигнаха само до почетен гол чрез Хосе Кайехон. Хората на Карло Анчелоти можеха да се доберат и до точката, но в 83-ата минута дузпа пропусна символът на "партенопеите" Лоренцо Инсине.

Снимка 410172

Двубоят на "Сан Паоло" започна нервно. Публиката на домакините реагираше на нож при всяка една по-спорна ситуация. Съперниците пък си влизаха доста твърдо, което превърна зеления килим в едно своеобразно бойно поле.

Първата интересна ситуация в мача дойде с 11-ата минута. Леонардо Бонучи направи "подарък" на поляка Жиелински, след като неволно му заложи топката на отлична позиция в наказателното поле на торинци. Техничният изстрел на халфа обаче премина на сантиметри от далечната греда на неговия сънародник Шчесни.

Наполи - Ювентус 1:2 (Развой на срещата по минути)

"Бианконерите" си подсигуриха осмо поредно Скудето

Наполи утежни сериозно своята ситуация в 24-ата минута, когато селекцията на Карло Анчелоти остана с човек по-малко. Големият виновник за случилото се беше французинът Малкюи, който допусна шокираща грешка и изведе Кристиано Роналдо сам срещу Алекс Мерет. Младият вратар беше принуден да фаулира звездата малко пред наказателното поле, заради което получи директен червен картон.

Снимка 410173

И за да бъде всичко още по-ужасяващо за неаполитанци, полученият фаул бе превърнат в гол от Миралем Пянич. Босненецът отново демонстрира своето съвършенство при изпълнение на преки свободни удари, като този път матира появилият се секунди по-рано в игра Давид Оспина.

Инкасираното попадение и червеният картон, сякаш активизираха допълнително домакините, които още в следващата атака бяха близо до изравняването. Фабио Руиз впечатли със страхотен извеждащ пас за Жиелински. Халфът избяга зад гърба на неориентирания Бонучи, но сам срещу Шчесни успя да намери единствено неговата дясна греда.

Снимка 410174

Тифозите на Наполи изтръпнаха в 38-ата минута, когато заучено положение завърши с нов бомбен изстрел на Пянич, който атрактивно бе избит в корнер от Оспина. За негово огромно разочарование обаче, при последвалото статично положение, резултатът стана 0:2. Хисай изпусна Емре Джан и бившият халф на Ливърпул насочи с глава в мрежата на домакините.

Автогол прати Милан на трето място в Серия "А"

"Росонерите" спечелиха с 1:0 над Сасуоло

Втората част започна с оптимистично събитие за неаполитанци. Ювентус също остана с човек по-малко, след като авторът на първия гол - Миралем Пянич игра непозволено с ръка и поради този факт получи фаталния за него втори жълт картон. Така тифозите на "Сан Паоло" повярваха, че чудото срещу "Старата госпожа" може и да се превърне в реалност.

Снимка 410179

Първата крачка за "небесносините" беше направена в 60-ата минута, когато Хосе Кайехон намали до 1:2. Испанецът се възползва от перфектното центриране на Лоренцо Инсине и от няколко метра наказа сериозното неразбирателство, възникнало между Шчесни и Джорджо Киелини.

Каляри удари Интер, Кирил Десподов изработи дузпа

Българинът влезе в игра като резерва

Попадението даде нов импулс на Наполи, като домакините имаха осезаем натиск през последните 10 минути. Символ на това надмощие беше полякът Жиелински, който не спря да тормози отбраната на Юве. На два пъти негови шутове биваха спасявани майсторски от Шчесни, а веднъж топката срещна и тялото на защитник в "черно-бяло".

Снимка 410180

Голяма емоция обзе Неапол в 83-ата минута, когато след специално преглеждане със системата ВАР, главният съдия Джанлука Роки прецени, че Алекс Сандро е играл непозволено с ръка в своето наказателно поле и поради този факт беше отсъдена дузпа. С отговорната задача се нагърби символът на "партенопеите" - Лоренцо Инсине, но за негова жалост, изпълнението му срещна дясната греда на Шчесни.

Ново голово шоу между Аталанта и Фиорентина, този път победата е за бергамаските

3:1 за селекцията на Гасперини

Финалните акорди на дербито бяха белязани от много нерви и жълти картони. В 88-ата Алан и Родриго Бентанкур се хванаха за гушите, като в мелето се включиха и резервите на двата отбора. В крайна сметка провинилите се бяха предупредени официално, а малко след това последният съдийски сигнал официализира триумфа на Юве.

Снимка 410169

Източник: EPA/БГНЕС

В следващия кръг на Ювентус предстои наглед леко домакинство на Удинезе. На Наполи пък предстои непредсказуемо гостуване на Сасуоло.

Сампдория бие, 36-годишният Фабио Куалярела над всички (Резултати от Серия "А")

"Мореплавателите" се наложиха с 2:1 над СПАЛ