Отборите на Аталанта и Фиорентина изиграха нов резултатен двубой помежду си. След като през седмицата завършиха 3:3 в първи полуфинален мач за Копа Италия, тази вечер зрителите в Бергамо видяха 4 гола и триумф за домакините с 3:1.

По този начин Аталанта остана в позиция близо до тези, които дават право на участие в Лига Европа. Фиорентина пък остава твърдо на десето място, като няма мърдане нагоре или надолу в таблицата.

Рим е син! Лацио разпиля Рома с 3:0 в голямото дерби на Серия "А"!

Футболистите на Симоне Индзаги безкомпромисни на "Олимпико"

Двубоят започна по-добре за гостите, които поведоха още в третата минута чрез Луис Муриел. Хората на Гасперини обаче се взеха в ръце и стигнаха до пълния обрат още до почивката. Тогава с две попадения изпъкнаха Иличич и Гомес.

Снимка 410163

Източник: EPA/БГНЕС

Спокойствието за бергамаските съвсем настъпи в 59-ата минута, когато Госенс отбеляза за крайното 3:1.

В следващия кръг на Аталанта предстои гостуване на Сампдория, докато Виола посреща непредсказуемия тим на Лацио.

Сампдория бие, 36-годишният Фабио Куалярела над всички (Резултати от Серия "А")

"Мореплавателите" се наложиха с 2:1 над СПАЛ

АТАЛАНТА - ФИОРЕНТИНА 3:1

0:1 Муриел (3"), 1:1 Иличич (28"), 2:1 Гомес (34"), 3:1 Госенс (59")

СТАДИОН: "Атлети адзури д"Италия"

СЪДИЯ: Марко Гуида

АТАЛАНТА: Голини, Масиело, Джимсити, Манчини, Госенс, Фройлер, Де Роон, Кастан, Гомес, Иличич, Сапата (резерви: Бериша, Бароу, Хатебур, Ибанес, Лукушевски, Паломино, Пашалич, Песина, Река, Роси)

ФИОРЕНТИНА: Лафон, Бираги, Кечерини, Киеза, Фернандеш, Лаурини, Миленкович, Муриел, Пецела, Симеоне, Верету (резерви: Бранколини, Бенаси, Дабо, Грайчиар, Ханко, Уго, Миралас, Норгаард, Пяца, Жерсон, Терачиано)