Лацио спечели голямото дерби с Рома по категоричен начин, побеждавайки с 3:0 в мач от 26-ия кръг на италианската Серия "А".

Футболистите на Симоне Индзаги показаха по-добра игра от своя голям съперник и закономерно се поздравиха с успеха.

Лациалите стигнаха до попадение след малко повече от 10 минути игра! Груба грешка в защитата на "вълците" позволи на Кайседо да преодолее Олсен за 1:0!

Последваха опити от страна на "червените" да стигнат до изравняване, а в средата на полувремето те бяха близо до него, когато удар на Джеко бе спасен майсторски от Стракоша.

Снимка 410056

След почивката стана по-интересно, а играчите на Рома първи можеха да стигнат до гол при удар на Флоренци в средата на второто полувреме, но вратарят на Лацио отново показа класа.

Двайсетина минути преди края на мача дойде развръзката!

Кореа бе съборен от Фасио в наказателното поле, а от последвалата дузпа Чиро Имобиле покачи резултата на 2:0!

В този момент стана ясно, че Рома много трудно ще вземе нещо от този мач, докато "орлите" заиграха с още по-голямо самочувствие и спокойствие, предвид двата гола аванс.

Точката на спора бе сложена в 87-ата минута!

Каталди отправи удар извън наказателното поле, а Олсен в опита си да избие топката, я прати в мрежата си, оформяйки крайния резултат 3:0 за Лацио!