Милан излезе на трето място във временното класиране на Серия "А", след като "росонерите" на Дженаро Гатузо спечелиха с минимален резултат 1:0 срещу Сасуоло.

С успеха те изпревариха градския съперник от Интер, който вчера загуби изненадващо с 1:2 като гост на Каляри, за който в игра се появи Кирил Десподов, съборен за дузпа в края на мача.

Единственото попадение за "росонерите" падна след автогол на Пол Лирола, който прати топката в собствената си врата в 35-ата минута при центриране на Мусакио.

Малко след това Бога нацели страничната греда за Сасуоло, а малко преди края на полувремето пък негов гол бе отменен правилно заради засада.

През втората част и двата отбора не стигнаха до попадение, а гостите доиграха срещата с човек по-малко заради директен червен картон на Андреа Консили.

Дженаро Гатузо: Пред Милан има 14 финала

"Утрешният мач е от огромно значение за нас"