Ювентус постигна много важен успех в борбата си за участие в Шампионската лига догодина. "Старата госпожа" спечели визитата си на Удинезе с 2:1. "Бианконерите" имаха изключителни трудности на "Дачия Арена", тъй като губеха с 0:1 до 82-ата минута. Последната дума обаче имаше Кристиано Роналдо, който с две попадения доведе до екстаз дори хладнокръвна натура като наставника на вече бившите шампиони.

Към днешна дата Юве е на трета позиция с 69 точки, като толкова имат Аталанта и Милан, петият Наполи пък е с два пункта по-малко.

Валентин Антов изгледа от пейката равенство на Болоня

Тимът му направи 3:3 с Фиорентина

Резултатът беше открит в 10-ата минута, когато домакините се възползваха от детинска грешка в отбраната на Юве. Селекцията на Пирло проспа бързо изпълнен фаул, като топката стигна до Нахуел Молина, оказал се безпощаден с мощния си шут по диагонал.

В 28-ата "Старата госпожа" можеше да възстанови паритета, но изстрелът му премина на сантиметри от лявата греда.

Интер е шампион на Италия след грешна стъпка на Аталанта!

"Нерадзурите" водят с 13 точки

След почивката Толгай Арслан не можеше да повярва, че вече не е удвоил преднината за "фриуланите". В 52-ата той се оказа най-съобразителен при едно меле, но не намери очертанията на вратата, пазена от Войчех Шчесни.

Осем минути преди последния съдийски сигнал, звездата на Удинезе - Родриго Де Пол игра с ръка в собственото си наказателно поле и това доведе до дузпа за Ювентус, точно реализирана от Кристиано Роналдо.

Наполи и Каляри завършиха 1:1 в Серия "А"

Гол в 94-ата минута може и да спре Наполи за Шампионската лига

Каляри измъкна драматично равенство на "Диего Марадона"

И когато Юве вече усещаше, че зона "Шампионска лига" лекичко се изплъзва, торинци сътвориха тъй важния за тях пълен обрат в 90-ата минута. И кой друг, ако не Кристино Роналдо. Адриен Рабио центрира от фланга, а дългото подаване беше използвано от португалеца, за да разпише с глава.

Попадението отприщи бурни емоции дори в хладнокръвна натура като Андреа Пирло, който ликуваше заедно с всички свои футболисти.

Лацио победи Дженоа с 4:3

Лацио остава в борбата за Шампионска лига след драма на "Олимпико"