Лацио остана в надпреварата за класиране в топ 4 и място в Шампионската лига. "Орлите" се наложиха с 4:3 над Дженоа в трилър мач на "Олимпико".

Победата на Лацио изглеждаше сигурна след аванс от 2:0 през първото полувреме с голове на Хоакин Корея (30-та минута) и Чиро Имобиле (от дузпа в 43-ата минута), но Дженоа намали преднината след автогол на Марушич в 47-ата минута.

Изключително важна точка за Специя, Гълъбинов остана на скамейката

1:1 на гости на Верона

Домакините веднага си върна аванса чрез Луис Алберто само една минута по-късно и Корея в в 56-ата минута. "Грифоните" не се предадоха - Джанлука Скамака намали до 4:2 в 80-ата минута от бялата точка, само минута по-късно Ейдор Шомуродов закова крайното 4:3.

Лацио е шести в класирането с 64 точки, само на две след петия Ювентус и четвъртия Наполи само, пет кръга до края на сезона.