Интер е шампион на Италия. "Нерадзурите" триумфираха четири кръга преди края на шампионата след като водят с 13 точки.

Днес вторият в класиранети Аталанта допусна грешна стъпка, завършвайки 1:1 като гост на Сасуоло. Така тимът на Антонио Конте прекъсна доминацията на Ювентус, продължила девет сезона. Това е 19-а титла за Интер в историята на клуба.

Днес "бергамаските" рано останаха с човек по-малко след като в 23-ата минута Голини бе изгонен с червен картон.

Антонио Конте: Близо сме до титлата и не е нужно да благодарим на никого

"Благодарение на нашата работа"

Въпреки това в 32-ата минута Госенс изведе Аталанта напред, но в 52-ата минута Беради се разписа от дузпа.

Снимка 529420

12 минути по-късно домакините отново вкараха чрез Локатели, но ВАР отсъди, че попадението не е било редовно.

Интер победи Кротоне с 2:0 като гост

Интер прати Кротоне в Серия "Б" и се приближи до титлата

"Нерадзурите" надвиха своя съперник с 2:0 като гости

15 минути преди края Марлон от състава на Сауоло бе изгонен заради втори жълт картон и така и двата отбора приключиха мача с по 10 човека.

При ситуацията Аталанта получи право да изпълни дузпа, но Муриел пропусна и по този начин прати Скудетото в ръцете на Интер.