Отборът на Наполи наруши възходящото си представяне в италианската Серия "А". Четири кръга преди края на шампионата, "партенопеите" изгубиха лекото си предимство в борбата за зона "Шампионска лига". Това се случи след равенство в неделния следобед срещу Каляри 1:1.

Лацио победи Дженоа с 4:3

Лацио остава в борбата за Шампионска лига след драма на "Олимпико"

"Орлите" са шести

По този начин селекцията на Дженаро Гатузо събра 67 точки, Милан и Аталанта са с по 69. Толкова може да има и Ювентус, който малко по-късно ще премери сили с Удинезе.

Ремито за Каляри пък е първо след поредица от три успеха. Сардинци все още са над зоната на изпадащите, но имат пункт аванс спрямо 18-ия Беневенто.

Снимка 529422

Източник: EPA/БГНЕС

Откриващото попадение в срещата падна още в 13-ата минута и негов автор стана Виктор Осимен. Нигериецът беше изведен от Лоренцо Инсине и с отлично изпълнение насочи кълбото към дясната страна на мрежата.

Изключително важна точка за Специя, Гълъбинов остана на скамейката

1:1 на гости на Верона

До почивката Лоренцо Инсине пропиля две добри възможности за удвояването на резултата, докато Алексис Мерет действа сигурно при опасни две атаки на гостите.

Подновяването на играта донесе нови шансове за неаполитанци. Шут на Диего Деме разтресе напречната греда, а малко след това попадение Виктор Осимен беше отменено поради засада.

Сметките на Наполи се объркаха в даденото от съдията продължение. В 94-ата минута Каляри се спаси от загубата. Алфред Дънкан освободи Нахитан Нандес, който стреля отблизо в долния десен ъгъл на вратата, оставяйки без алтернатива Мерет.