Хуан Куадрадо запази надеждите на Ювентус да играе в Шампионската лига през следващия сезон. Ювентус в предпоследното дерби на кръга записа победа над шампиона Интер с 3:2.

Ювентус изпълни задачата си, победи с голяма мъка Интер и сега ще изчака резултатите на Милан и Наполи. "Старата госпожа" игра от 55-ата минута без Бентакур, който беше изгонен.

Роналдо не реализира дузпа в 24-ата минута, Ханданович изби удара му, но португалецът вкара от добавката. Десет минути по-късно Интер спечели дузпа, а Лукаку изравни. В края на първото полувреме бомбата, изпратена от Куадрадо, се озова зад Ханданович.

Конте: Това, което постигнахме беше неочаквано

"Мислех си, че първенството ще бъде много оспорвано и е такова с изключение на Интер"

След изгонването на Бентакур в 55-ата минута Интер контролираше играта, в 82-ата минута Киелни изравни чрез автогол.

Шест минути по-късно съдията отсъди още една дузпа за Ювентус, която Куадрадо реализира за крайното 3:2.