Мениджърът на Арсенал Микел Артета бе много щастлив след впечатляващата победа с 3:1 над Интер в Шампионска лига. Лондончани надвиха италианския гранд на "Сан Сиро" в мач от седмия кръг на основната фаза на най-престижния турнир на Стария континент.
Ето какво каза испанецът след срещата:
"Гордея се с отбора. Преди мача обсъждахме, че трябва да играем по специален начин, и безспорно го направихме. Бяхме на друго ниво, а да го постигнеш на "Сан Сиро" срещу един от най-добрите отбори в Европа, това е нещо изключително.
Трябваше да бъдем по-добри от Интер. Те контролират отлично хода на мачовете и знаехме, че трябва да го направим на терена и с помощта на смените.
Габриел Жезус е невероятен играч. Колкото по-важен е мачът, толкова по-уверен се чувства той. Заслужава званието Играч на мача.
Гьокереш имаше голям принос за успеха. Играта се развиваше по начин, който му подхождаше. Имаше две положения, едното реализира. Той придобива стабилност".