Шампионите от Ювентус записаха своята десета победа от началото на сезона. "Старата госпожа" леко се поизложи срещу последния Беневенто, но все пак го победи с 2:1. На селекцията на Макс Алегри се наложи да прави пълен обрат, след като на полувремето "джалоросите" сензационно водеха с 0:1. През втората част обаче Юве видимо вдигна оборотите и стигна до очаквани попадения на Игуаин и Куадрадо.

Интер се спаси срещу Торино, продължава без загуба в Серия "А"

Икарди с нова асистенция

Победата се оказа добре дошла за торинци, които вече са на само точка от Наполи. Лидерите в Калчото стигнаха само до реми при визитата си на Киево.

Нужно е да отбележим, че днес Ювентус игра със специална ретро фланелка по случай 120-годишнина на клуба, която бе навършена на 1 ноември.

Снимка 321929

Юве започна срещата с огромно самочувствие и всички на трибуните с трепет очакваха първото попадение. Такова бе на косъм да се случи в 16-ата минута, когато Дъглас Коща сътвори един от характерните си пробиви, ала бомбеният му шут тресна горната греда на съперника.

Шокиращо за всички, Беневенто сензационно откри резултата в 19-ата минута. Чичирети изпълни по фамозен начин един пряк свободен удар, матирайки безпомощния Шчесни за 0:1.

"Старата госпожа" реагира мигновено на случилото се и буквално обсади вратата на "джалоросите". Два големи пропуска направи Пауло Дибала, който във въпросните случаи не можа да преодолее великолепния Бриньоли.

До почивката, удар с глава на Гонзало Игуаи също не можа да порази вратата на новаците.

Късметът на гостите приключи в 57-ата минута, когато Гонзало Игуаин най-сетне наказа Беневенто. Аржентинецът се възползва от свалена с глава топка от Матюиди и с акробатично воле я прати в горния десен ъгъл на "джалоросите".

Снимка 321930

Не след дълго, очакваният пълен обрат вече бе факт. Алекс Сандро видя включващия се от крилото Куадрадо и го дари с перфектно центриране. За колумбиецът пък остана по-лесното и отблизо направи 2:1. Това се оказа и последният важен момент на "Алианц Стейдиъм"

В следващия кръг на Ювентус предстои много тежко гостуване на Сампдория, докато Беневенто ще се бори за първата си точка срещу Сасуоло.