Определено отминаващата седмица ще бъде запомнена с добро от тифозите на Рома. След като във вторник разбиха Челси в Шампионската лига, този следобед хората на Еузебио Ди Франческо постигнаха много важен успех и в италианската Серия "А".

"Джалоросите" си тръгнаха с трите точки при изключително трудното гостуване на Фиорентина с 4:2. Триумфът се оказа и 12-ата поредна победа като гост за столичани в Качлото, което е и абсолютен клубен рекорд.

Интер се спаси срещу Торино, продължава без загуба в Серия "А"

Икарди с нова асистенция

За да стигнат до ценните точки, римляните трябваше на три пъти да повеждат в резултата. Отличен мач за Рома изигра бразилецът Жерсон, който вкара два гола, а решителният трети беше дело на Костас Манолас. Малко преди края, Диего Пероти сложи точка на спора. Фиорентина пък се опита даде сериозен отпор чрез попаденията на Верето и Симеоне.

Снимка 321924

Въпреки проливния дъжд, изливащ се на "Артемио Франки", първото полувреме на двубоя беше повече от впечатляващо. Началният удар в дербито нанесоха гостите от Рим, които поведоха в резултата след само 5 минути футбол. Стефан Ел Шаарави демонстрира поглед върху играта и отправи извеждащ пас за включващия се от крилото Жерсон. Младият бразилец отигра ситуацията по възможно най-добрия начин и с диагонален шут направи 0:1.

Радостта за "джалоросите" обаче бе прекалено кратка, тъй като националът на Франция - Жулиен Верето изравни още в 9-ата минута. Жил Диаш се справи много технично с Александър Коларов, след което подаде за съотборника си с №17, за който от 10 метра не бе проблем да се справи с Алисон.

Лудата голова драма във Флоренция обаче нямаше изгледи да спре. В 30-ата минута, Жерсон отново беше герой за Рома. Този път латиноамериканецът изненада неприятно Спортиело, след като шутира неспасяемо в неговия близък ъгъл. Случилото се вбеси сериозно вратаря на домакините, който поиска сметка сметка от колегата си Бираги, който според него беше закъснял с опита си да спре изстрела на бразилеца.

Снимка 321926

И това обаче не спря момчетата на Стефано Пиоли, които 9 минути по-късно отново изравниха. Грешника при втория гол - Бираги центрира по великолепен начин за Джовани Симеоне. Аржентинският таран се оказа непокрит и с глава само насочи към далечния ъгъл на Алисон.

До почивката Фиорентина дори можеше да осъществи пълен обрат, ако не беше ударът в гредата на Киеза.

След паузата, отборът на Рома съумя да поведе за трети път в това лудо дерби. В 53-ата минута, макар и доста случайно, след центриране от корнер топката удари тялото на Костас Манолас и тупна зад голлинията на "виолетовите". Куриозното при този гол беше, че миг по-рано, стражът на домакините Спортиело беше получил лекарска помощ, тъй като се оплакваше от световъртеж. Той видимо беше неподготвен при корнера на Рома и сякаш именно това беше причината, поради която резултатът стана 2:3.

Снимка 321925

До края Рома държеше играта далеч от своето наказателно поле, та дори и нещо повече. В 86-ата минута Диего Пероти сложи точка на спора, след като се разписа с хубав удар. Резултатът впоследствие дори можеше да придобие и по-ужасяващи краски за Виола, ала Грегоар Дефрел така и не можа да вкара пети гол за Рома.

В следващия кръг Фиорентина гостува на СПАЛ, докато на Рома предстои голямото градско дерби срещу Лацио.

ФИОРЕНТИНА - РОМА 2:4

0:1 Жерсон (5"), 1:1 Верето (9"), 1:2 Жерсон (30"), 2:2 Симеоне (39"), 2:3 Манолас (50"), 2:4 Пероти (86")

СТАДИОН: "Артемио Франки"

СЪДИЯ: М. Ди Бело

ФИОРЕНТИНА: Спортиело, Астори, Бираги, Пецела, Гаспар, Бадел, Верето, Бенаси, Симеоне, Диаш, Киеза (резерви: Драговски, Ло Фасо, Миленкович, Санчес, Зехини, Сапонара, Ейсерик, Оливера, Кристофоро, Черофолини, Бабакар, Уго)

РОМА: Алисон, Коларов, Фацио, Наинголан, Манолас, Гоналон, Флоренци, Пелегрини, Жерсон, Джеко, Ел Шаарави (резерви: Скорупски, Лобонц, Дефрел, Жезус, Строотман, Пероти, Морено, Де Роси, Юндер, Емерсон, Кастан)