Турнир: Италия Серия "А" Стадион: Зрители: 38678

КРАЙ НА МАЧА!

Неапол вече ненавижда "Ел Пипита", Игуаин герой за Юве в голямото дерби на Италия (ВИДЕО)

"Старата госпожа" отново показа кой е командва в Серия "А"

82′

Опит за финален натиск на Наполи, който до този момент не предвещава никаква опасност пред вратата на италианския шампион.

81′

Омар Ел Кадури е последната надежда за точка на Наполи.

76′

Алан отстъпва мястото си на Пьотр Жиелински.

75′

Ернанес напуска игра за сметка на младия Стефано Стураро.

70′

ГОООЛ ЗА ЮВЕНТУС! 2:1 ! ГОНЗАЛО ИГУАИН! Най-очакваното нещо в това дерби се случи точно в 70-ата минута. Гонзало Игуаин се възпозлва от първата си по-сериозна възможност и съумя да огорчи своите бивши колеги. Дълго центриране към Сами Кедира бе изчистено от Фаузи Гулам. За съжаление на алжиреца топката попадна точно в краката на Ел Пипита, който с кинжален изстрел я запрати в долния ляв ъгъл на Рейна.

67′

Клаудио Маркизио заема мястото на Миралем Пянич.

60′

В игра за Наполи се появява Емануеле Джакерини, който заменя Лоренцо Инсине. Последният е изключително недоволен от факта, че напуска терена.

54′

ГОЛ ЗА НАПОЛИ! 1:1! КАЙЕХОН! Отговорът на Наполи бе красноречив и само пет минути по-късно, паритетът беше възстановен. Лоренцо Инсине демонстрира феноменален поглед върху събитията на терена и пусна великолепно подаване към Кайехон. Испанският национал отигра топката само с едно докосване и успя да постави на колене дори велик вратар от ранга на Буфон.

49′

ГОЛ ЗА ЮВЕНТУС!! 1:0 ! БОНУЧИ! Второто полувреме започна по възможно най-добрия начин за "Старата госпожа". Юве се добра до попадение в 49-ата минута, не и без голяма доза късмет. "Бианконерите" внесоха сериозен смут в отбраната на Наполи при изпълнението на корнер. Фаузи Гулам опита да изчисти, но по толкова нелеп начин, че изпълнението му се превърна в асистенция за Бонучи, който от дузпата със зверско воле прати коженото кълбо под горната греда на Пепе Рейна.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

Опита на Фаузи Гулам от пряк свободен удар, който обаче преминава доста над горната греда на Джиджи Буфон.

38′

Голяма неприятност сполетя домакините в 38-ата минута, когато Джорджо Киелини получи травма в бедрото и трябваше да бъде принудително заменен от Куадрадо. Появата на колумбиеца промени и тактическата схема на "бианконерите", които заиграха с четирима в отбрана.

29′

Първи точен изстрел в мача. Алан шутира от сериозна дистанция, но без да затрудни по никакъв начин Джналуиджи Буфон.

26′

ИГУАИН! Стриктно охраняваният от защитата на Наполи - Гонзало Игуаин най-сетне се възползва от лека пролука, но в решителния момент Влад Кирикеш протегна своя крак и възпря Ел Пипита от отправянето на голов удар.

16′

Напрежението на "Ювентус Стейдиъм" нараства. Играчите на Ювентус непрестанно репликират главния съдия Джанлука Роки. Всяко едно по-напечено единоборство е повод за скандал.

8′

Скучно начало на големия мач. Двата тима не предприемат особени рискове, очаквайки грешка на противника.

1′