Ювентус победи с 1:0 Лацио в мач от 8-ия кръг на Серия "А". Домакините стигнаха до успеха след автогол на Марио Хила в 85-ата минута. Римските "орли" бяха с човек по-малко в голяма част от двубоя след червен картон на Алесио Романьоли в 24-ата минута.

В първите минути нямаше опасни положения пред двете врати, като темпото на игра бе доста ниско.

В 21-ата минута Матео Гендузи отправи удар от въздуха, който обаче не затрудни Микеле ди Грегорио.

Три минути по-късно Лацио остана с човек по-малко, след като Алесио Романьоли. Съдията Джан Лука Саки даде червен картон на бранителя след преглед с ВАР.

Душан Влахович изпълни пряк свободни удар, но опитът му бе неточен.

До края на първата част Ювентус се опита да наложи натиск, като Влахович, Хуан Кабал и Федерико Гати не успяха да реализират.

В 57-ата минута сръбският нападател имаше нов шанс, но този път нямаше и късмет, след като изстрелът му срещна напречната греда.

Две минути по-късно Тимъти Уеа центрира и намери Дъглас Луис, който от добра позиция стреля неточно.

Така се стигна до 85-ата минута, когато Кабал центрира от левия фланг. Бранителят Марио Хила се намеси нескопосано и прати топката в собствената си врата.

С този успех "Старата госпожа" събра 16 точки и се изравни с лидера Наполи, докато Лацио е 5-и с 13.