Ювентус продължава да впечатлява с изявите си от началото на сезона. „Старата госпожа" направи сериозна крачка към финал в турнира за Купата, след като победи с 2:1 като гост Милан. Двата отбора се изправиха в първи полуфинален сблъсък, след който Ювентус продължава да няма загуба от началото на сезона.

С два гола за „бианконерите" се отличи Мартин Касарес, който се завърна в тима преди дни. Точен за домакините от Милан пък бе младокът Ел Шаарави. Със загубата Милан затвърди тежкото положение, в което се намира в последните седмици. Преди този мач „росонерите" записаха още две грешни стъпки, губейки от Лацио (0:2) и завършвайки 0:0 с Наполи.

Първото полувреме на срещата няма да се запомни с нищо. Двамата вратари - Марко Амелия и Марко Сторари спокойно могат да се хвалят, че са имали най-спокойните 45 минути в кариерите си.

След почивката обаче на „Сан Сиро" стана интересно. В 53-ата минута страхотна контра на Юве завърши със силен удар на Бориело. Амелия изби топката, но тя попадна на крака на Касерасе, който от 2-3 метра на празна врата не сгреши - 0:1.

Отговорът на Милан не закъсня. 10 минути по-късно статуквото бе възстановено след точен удар от близко на Ел Шаарави. Антонини центрира добре от левия фланг към Амброзини, който с глава свали коженото кълбо право на крака на Ел Шаарви, като за последния остана най-лесното - 1:1.

Малко по-късно, в 67-ата минута, гол на Ибрахимович бе отменен заради игра с ръка при овладяването на топката на Ибра. В следващите минути Милан опита хаотичен натиск, но при друга от контрите на Юве бе наказан. Отново Касарес получи добра топка на границата на полето и с уникален удар матира Амелия - 1:2. До края домакините нямаха сили да върнат гола, а резервите Робиньо и Макси Лопес по никакъв начин не оправдаха доверието.