Сасуоло поднесе голямата изненада в първия кръг от Серия „А" за новата година. Воденият от Ди Франческо отбор победи с 2:1 като гост Милан, като по този начин отдалечи „росонерите" от голямата цел за сезона - третата позиция. Сасуоло стигна до успеха по впечатляващ начин, осъществявайки пълен обрат на „Сан Сиро".

Дебют за Милан записа новото попълнение Алесио Черчи, който се появи на терена в средата на второто полувреме. Италианският национал обаче не успя да помогне на новия си отбор да спечели поне точка. Любопитно е да се отбележи, че за Сасуоло това бе първа победа в Серия „А" от края на ноември!

Началото на двубоя по никакъв начин не вещаеше подобна развръзка. Милан стартира силно и успя да открие резултата в 9-ата минута чрез Андреа Поли, който се оказа на точното място в точния момент и с удар от десетина метра прокара топката покрай Консили - 1:0. Попадението вдъхнови домакините, които в следващите минутки продължиха да атакуват опасно, макар и без резултат.

С течение на двубоя обаче гостите се съвзеха и на свой ред започнаха да поглеждат сериозно към вратата на Диего Лопес. В 28-ата минута Сансоне бе изведен отлично от Берарди, овладя топката на гърди и с мощен удар с десния крак не остави шанс на Лопес - 1:1. В следващите минутки Заза и Берарди също излизаха на стрелкови позиции, като само липсата на късмет им попречи да стигнат до голове.

След почивката нищо на терена не се промени. Милан продължи плахо да опитва атаки, а от своя страна Сасуоло чрез контри застрашаваше вратата на „росонерите". В 68-ата минута логичното се случи и по-агресивната игра на Сасуоло даде резултат. След центриране от корнер топката стигна до Симоне Заза, който елегантно от въздуха с левия крак вкара за 1:2. Страхотно попадение на национала!

До края на мача Милан опита да стигне поне до точка и имаше тази възможност в 75-ата минута, когато резервата Пацини отправи опасен удар от воле, но Консили с една ръка изби в корнер. До края на срещата Бонавентура, Абате и Монтоливо опитаха далечни удари, но те бяха неточни.

МИЛАН - САСУОЛО 1:2