Рома постигна втора поредна победа в Серия "А", след като тази вечер спечели гостуването си на деветия във временното класиране тим на Верона с 3:1. По този начин "вълците" стабилизираха позициите си в Топ 4 , като вече имат актив 28 точки. Положителното за хората на Пауло Фонсека е, че са триумфирали в 4 от своите последни 5 срещи в Калчото.

Наполи загуби домакинството си на Болоня с 1:2

Пропадането на Наполи продължава, вече нищо не може да спаси Анчелоти

"Партенопеите" загубиха у дома от Болоня с 1:2

Столичани откриха резултата още в 17-ата минута, когато точен беше Джъстин Клуйверт. Лоренцо Пелегрини матира цялата отбрана на домакините с перфектен извеждащ пас за младия холандец, който технично реализира в далечния ъгъл.

Верона не се притесни особено и малко по-късно паритетът беше възстановен. Закани центрира отлично за оставения непокрит на далечната греда Фараони, който нямаше ниакакви проблеми и преодоля Пау Лопес.

До полувремето Рома намери сили да поведе още веднъж в града на Ромео и Жулиета. Точен от дузпа беше Диего Пероти в 45-ата.

Милан спечели гостуването си на Парма с 1:0

Милан пое глътка въздух след късен гол срещу Парма

Тео Ернандес се превърна в големия герой за "росонерите"

През втората част римляните действаха предпазливо, докато Верона беше отборът, който търсеше промяна в развоя на събитията. Случи се обаче обратното. В 92-ата минута, гостите организираха бърза контраатака, при която Пелегрини, Пероти и Мхитарян комбинираха много майсторски, а честта да оформи крайното 1:3 имаше арменският национал.

В следващия кръг на Рома предстои много тежко домакинство на лидера Интер. Верона пък гостува на друг от челниците Аталанта.

Интер победи СПАЛ с 2:1 в Серия „А“

Интер е новият лидер в италианската Серия "А"

"Нерадзурите" свършиха задачата си срещу СПАЛ

ВЕРОНА - РОМА 1:3

0:1 Клуйверт (17"), 1:1 Фараони (21"), 1:2 Пероти-дузпа (45"), 1:3 Мхитарян (90+2")