Наполи продължава със стремглавото си пропадане в Серия "А". "Партенопеите" допуснаха изненадваща загуба при домакинството си на Болоня с 1:2. По този начин селекцията на Карло Анчелоти няма победа в Калчото от 19 октомври и вече едва ли има сила, която да спаси опитния специалист от уволнението.

Милан спечели гостуването си на Парма с 1:0

Милан пое глътка въздух след късен гол срещу Парма

Тео Ернандес се превърна в големия герой за "росонерите"

Всичко започна наглед добре за домакините, които се оттеглиха на почивка при резултат 1:0, след като в 42-ата минута точен беше Фернандо Йоренте. Лоренцо Инсине отправи изстрел, който затрудни максимално Скорупски, а испанският голаджия беше на точното място, за да осъществи добавката.

Второто полувреме се превърна в тотално фиаско за неаполитанци. В 58-ата минута Сков Олсен възстанови паритета, а в 80-ата Никола Сансоне се превърна в големия герой за "рособлу".

Бързакът направи бърза комбинация с Джемайли и останал сам срещу Оспина не сбърка за крайното 1:2. Така Болоня вече е на 12-то място с актив от 16 точки.

В следващия кръг Наполи гостува на Удинезе, докато Болоня ще иска да продължи позитивната си серия и срещу Милан.

Интер победи СПАЛ с 2:1 в Серия „А“

Интер е новият лидер в италианската Серия "А"