Отборът на Интер е новият лидер в италианската Серия "А". "Нерадзурите" се възползваха максимално от грешката на Ювентус и вече са с точка аванс пред "Старата госпожа" във временното класиране. Това се превърна в реалност, след като колосът от Милано надви СПАЛ с 2:1.

Така седмицата е повече от отлична за момчетата на Антонио Конте, които преди дни се добраха и до ключов успех с 4:1 срещу Славия (Прага) в Шампионската лига.

Грешка на Буфон коства две точки на Ювентус срещу Сасуоло, Интер има думата

За домакините се разписаха Бонучи и Роналдо

В големия герой за домакините очаквано се превърна аржентинският нападател Лаутаро Мартинес. Той подсигури успеха с два гола още до почивката.

Първият от тях падна в 16-ата минута, когато нисичкият стрелец напредна бързо с топка в крака и завърши майсторски с шут от границата на наказателното поле. В 41-ата пък Лаутаро беше най-добре позициониран и с глава превърна в гол перфектното центриране на Антонио Кандрева.

Домакините леко се изплашиха за уж сигурните три точки, след като СПАЛ намали изоставането си в 50-ата минута. Нападателят Матиа Валоти направи един рядко срещан пробив между играчи за обща сума над 100 милиона евро, а след като беше на достатъчно добра дистанция за стрелба, не остави никакъв шанс на Ханданович.

До края Интер можеше отново да възстанови преднината си от две попадения, но близо до лявата греда шутира Матиас Весино.

В следващия кръг Интер приема у дома Рома. Предпоследният СПАЛ пък ще премери сили с последния Бреша.

ИНТЕР - СПАЛ 2:1

1:0 Мартинес (16"), 2:0 Мартинес (41"), 2:1 Валоти (50")