Отборът на Рома съхрани вярата си за класиране в Топ 4 в края на сезона. Тази вечер "вълците" се възползваха от липсата на достатъчно амбиция в редиците на Ювентус и надвиха шампионите на Италия с 2:0. Така "джалоросите" остават на само точка от зона "Шампионска лига".

Първото полувреме беше изцяло за гостите, които имаха няколко много добри положения за гол. С три страхотни намеси обаче блесна вратарят на домакините Антонио Миранте.

Торино запази шансове за Европа, бивш левскар с гол и червен картон

Юве стигна до попадение след паузата, когато Кристиано Роналдо остана сам срещу стража на столичани и го преодоля, ала секунди по-късно видя, че е бил в положение на засада, в мига когато получава пас от Пауло Дибала.

Рома дочака своя шанс и удари "Старата госпожа" в 79-ата минута. Един Джеко "уважи" едно включване на капитана си Алесандро Флоренци. Националът на Италия изскочи очи в очи срещу Шчесни и елегантно копна топката над неговия плонж за 1:0.

Снимка 422915

Източник: EPA/БГНЕС

До края домакините стигнаха и до втори гол. "Вълците" сътвориха отлична контраатака в 92-ата минута, при която Юндер намери непокрития Джеко, завършил майсторски с плътен шут в средата за крайното 2:0.

В следващия кръг Ювентус домакинства на Аталанта и тогава ще получи златните си медали за спечеленото Скудето. Рома има много трудно гостуване на Сасуоло.

Фиорентина загуби от Милан с 0:1

Милан продължи неуспешната серия на Фиорентина, Десподов отново не игра за Каляри