Фиорентина отстъпи пред Милан в среща от 36-ия кръг на Серия "А".

Битката на стадион "Артемио Франки" приключи при резултат 0:1. Автор на единствения гол в срещата стана Хакан Чалханоглу.

Той бе точен 10 минути преди края на първото полувреме, като това се оказа и единственото попадение в двубоя.

Снимка 402785

Източник: EPA/БГНЕС

Днешният мач бе задължителен за спечелване от страна на "росонерите", тъй като съставът е вече само на точка зад Интер, а съответно и от зона "Шампионска лига".

Отборът трябва да спечели последните си три шампионатни мача и да се надява на грешки на Аталанта и Интер.

В днешния си мач от кръга обаче Аталанта спечели с 2:1 и не оставя много възможности на Милан за адекватна реакция.

"Виолетовите" пък се намират в катастрофална форма и отборът е в серия от пет поредни загуби във всички турнири. Фиорентина не познава вкуса на успеха в последните си 15 мача от всички турнири, което само показва в каква сериозна криза се намира отбора.

В последните шест директни мача статистиката показва предимство на Милан с три победи, равен и загуба.

Снимка 411326

В друг мач от кръга Кирил Десподов остана неизползвана резерва за Каляри при домакинската загуба от Лацио с 1:2.

Паволети бе точен в продължението на двубоя, а преди това Алберто и Кореа бяха вкарали за тима от столицата.

Лацио загуби от Аталанта с 1:3