Отборът на Рома се върна на четвъртото място в Калчото. "Вълците" се възползваха максимално от слабата форма на градския опонент Лацио и от тази вечер те отново са в така жадуваната от всички зона "Шампионска лига". Това стана факт след очаквана победа срещу последния в таблицата Беневенто с 5:2.

Наполи победи Лацио с 4:1

Лацио подразни звяра на Серия "А" и съжали жестоко, Наполи отново на върха в Италия

Симоне Индзаги капитулира срещу Маурицио Сари

Интрига в двубоя имаше едва през първото полувреме, а нов силен мач с екипа на "джалоросите" изигра турският талант Ченгиз Юндер.

Снимка 339641

На "Олимпико" едва ли предполагаха, че двубоят за тях ще стартира с неочаквана трудност. В 7-ата минута Гилерме навъртя около себе си трима бранители на Рома, след което с голяма доза късмет прати топката в незащитения от Алисон ъгъл.

Селекцията на Еузебио Ди Франческо се пребори с възникналото напрежение и до полувремето стигна до равенството. Александър Коларов центрира остро от фаул, а Феде Фацио се извиси над всички, за да направи 1:1.

Пълният обрат настъпи в 59-ата, когато дежурният си гол за гранда реализира Един Джеко. Босненецът се възползва от страхотен рейд на Ченгиз Юндер и отблизо с глава не остави никакви шансове на Пуджиони.

Интер най-после победи, "нерадзурите" сложиха край на негативната си серия

Болоня загуби с 1:2

Именно Юндер вдигна тифозите на крака с последвалите си изпълнения в мача. Турчинът набързо реализира две попадения, които окончателно подсигуриха трите точки за Рома. Особено впечатление направи голът му в 75-ата минута, който бе реализиран с премерен изстрел от границата на наказателното поле.

Снимка 339642

Още в ответната атака Беневенто намали до 2:4. Юношата на Лацио - Ломбарди елегантно матира двама съперници с пас по земя за Бриньола, който отблизо нямаше как да не накаже Алисон.

В даденото от съдията продължение, резервата Грегоар Дефрел най-накрая сложи край на лошия късмет и реализира първото си попадение като футболист на Рома. Това се случи след джентълменска постъпка от страна на Един Джеко, който му позволи да изпълни отсъдената от главния съдия дузпа.

В следващия кръг на "вълците" предстои непредсказуемо гостуване на Удинезе, докато Беневенто приема у дома Кротоне.

Торо отново гази у дома, Сампдория продължава гонитбата с Милан (ВИДЕО)

Дженоа отново триумфира с гол в последната секунда

РОМА - БЕНЕВЕНТО 5:2

0:1 Гилерме (7"), 1:1 Фацио (26"), 2:1 Джеко (59"), 3:1 Юндер (62"), 4:1 Юндер (75"), 4:2 Бриньола (76"), 5:2 Дефрел -дузпа (90+1')

СТАДИОН: "Олимпико"

СЪДИЯ: Г. Манианело

РОМА: Алисон, Коларов, Фацио, Манолас, Строотман, Флоренци, Жерсон, Юндер, Джеко, Пероти, Ел Шаарави (резерви: Скорупски, Лобонц, Рикарди, Буа, Жезус, Дефрел, Капрадоси, Шик, Маручи, Де Роси)

БЕНЕВЕНТО: Пуджиони, Коста, Джимсити, Летиция, Венути, Виола, Сандро, Д"Алесандро, Гилерме, Джуричич, Бринола (резерви: Иемело, Кода, Бриньоли, Мемушай, Саня, Тошка, Билонг, Париджини, Дел Пинто, Гиамфи, Ломбарди, Диабате)