Интер стигна до победата над Болоня в мача между двата тима от 24-ия кръг на Серия "А". Битката на "Джузепе Меаца" завърши при резултат 2:1.

Така домакините най-после съумяха да прекъснат негативната си серия от осем поредни мача без победа в Серия "А". В тях "нерадзурите" записаха шест равенства, четири, от които 1:1, както и две загуби, което ги лиши от мечтите им за Скудетото.

Снимка 339595

На "Джузепе Меаца" възпитаниците на Лучано Спалети бяха без успех в четири последователни случая в калчото - 1:3 от Удинезе, 0:0 с Лацио, 1:1 с Рома, като даже и Кротоне си тръгна с точка от легендарния стадион - 1:1, което допълнително нажежи обстановката.

Днешният двубой обаче стартира вихрено за домакините, като още във втората минута те вече водеха в резултата. Точен за "нерадзурите" беше Едер, дал предимство на състава си в срещата.

Снимка 339586

Последваха нови силни минути за тима от Милано, но вместо той да удвои преднината си, позволи инкасиране на попадение. То бе дело на Родриго Паласио, записал името си сред голмайсторите след 25 минути игра.

В 63-ата минута едва 19-годишният Ян Карамо вкара за 2:1, връчвайки трите точки на тима си. Пет минути след това Ибрахима Мбайе бе изгонен, оставяйки гостите с човек по-малко на терена. В продължението на мача и Масина напусна, получавайки червен картон.

Мауро Икарди пропусна днешния мач заради мускулен проблем. Жоао Кансело обаче се завърна в състава.

Снимка 339596

Гостите не се намират в добра форма и загубиха последните си три сблъсъка в първенството (1:2 от Фиорентина, 1:3 от Наполи), а за вече девет двубоя имат седем загуби и два успеха.