Отборът на Торино продължава с възхода си под ръководството на своя нов старши-треньор Валтер Мадзари. "Биковете" постигнаха трета поредна победа у дома, след като се справиха с Удинезе (2:0).

Триумфът спомогна на "граната" да изпревари именно днешния си съперник и вече се намира под №9 във временното класиране. Тон за успеха даде камерунският бранител Н"Колу, който беше точен в 32-ата минута, засичайки с глава центриране от корнер на Яго Фалке.

Снимка 339602

През втората част трите точки бяха подсигурени от голямата звезда Андреа Белоти. "Ил Гало" получи извеждащо подаване от Де Силвестри, надбяга отбраната на Удинезе и с удар по земя не остави никакъв шанс на ветерана Албано Бидзари.

Интер най-после победи, "нерадзурите" сложиха край на негативната си серия

Болоня загуби с 1:2

Сампдория продължава гонитбата си с Милан за последното място, даващо право за участие в Лига Европа догодина. "Моряците" отново дръпнаха с три пункта на "росонерите", след като днес очаквано спечелиха домакинството си на предпоследния Верона. Макар и само с 2:0, победата се оказа напълно достатъчна за селекцията на Марко Джампаоло.

Първият гол в мача падна едва след 50 минути футбол. Джанлука Капрари центрира отлично за непокрития в наказателното поле Барето, за който бе детска игра да прониже Николас. Точка на спора сложи намиращият се в отлична форма Фабио Куалярела, който се разписа от дузпа в 85-ата.

Снимка 339603

Няколко дни, след като шокира Лацио насред "Олимпико", Дженоа успя да постигне втори пореден успех като гост. "Грифоните" удариха в края друг тим от долната половина на таблицата - Киево. Българският национал Андрей Гълъбинов игра едно полувреме за своя тим и бе заменен от Джанлука Лападула.

Като цяло, късметът на беше с Дженоа, като селекцията на Давиде Балардини контролираше мача, но така и не стигаше до жадуваното попадение. Гол на Горан Пандев бе отменен в 36-ата минута, а малко преди края, отличен рейд на македонеца завърши с негов удар в обсега на Стефано Сорентино.

Андрей Гълъбинов се контузи

Андрей Гълъбинов с контузия, замениха го принудително

От Дженоа не съобщават повече подробности за състоянието му

Така моментът на истината настъпи в 91-ата минута, когато Диего Лаксалт отново се превърна в герой за генуезци. Крилото пое една отбита топка и с премерен изстрел покоси "летящите магаренца".