Наполи спечели по убедителен начин домакинството си на Лацио в срещата между двете единайсеторки от програмата на 24-ия кръг в италианското футболно първенство.

"Небесносините" се наложиха с категоричното 4:1, като точни в тяхна полза бяха Кайехон, Руи, Мертенс и Уолъс, пратил топката в собствената си врата.

Почетното попадение за гостите реализира Де Врай.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Наполи - Лацио 4:1, пореден гол за домакините!

Феновете очакват резултатна битка

Първите 45 минути предложиха дербито, което феновете очакваха още преди първия съдийски сигнал.

Показателно за заряда на срещата бе това, че резултатът беше открит след само 3 минути игра. Чиро Имобиле центрира остро, Де Врай постави крака си на пътя на топката и кълбото влетя в мрежата за 0:1.

Снимка 339521

Наполи се опита бързо да реагира на негативния развой на сблъсъка, но акциите на домакините по фланговете не даваха никакъв резултат. Те бяха бързо разгадавани от съперника, чийто контраатаки изглеждаха максимално застрашително.

В основен длъжник за тима си се превърна Лоренцо Инсине, който на цели 4 пъти не успя да се разпише, въпреки че беше извеждан в изгодни ситуации за реализиране на попадение.

Снимка 339523

В средата на първата част Дрийс Мертенс нахлу на скорост в наказателното поле на Лацио и след съприкосновение с бранител падна на земята. Лука Банти обаче беше категоричен, че правилата не са били нарушени.

Снимка 339526

Минута преди почивката усилията на домакините все пак дадоха ефект, като Хосе Кайехон върна срещата в изходна позиция, разписвайки се за 1:1. Секунди по-късно главният съдия показа червен картон на треньора на домакините Маурицио Сари и му посочи най-прекия път към съблекалните.

Снимка 339524

През второто полувреме на терена имаше само един отбор - този на домакините.

Те стигнаха не просто до пълен обрат в резултата, а надиграха категорично съперника си, като старт на промяна в резултата даде футболист на гостуващия тим. Уолъс засече топката в собствената си врата, при центриране на Кайехон в 54-ата минута.

Снимка 339528

Две минути след това Руи стреля като на шега от далечна дистанция, топката рикошира в крака на Желински, залъга вратаря на опонента и влезе в мрежата за 3:1.

Крайното 4:1, след пас на Желински и елегантно отиграване с едно докосване, оформи Дрийс Мертенс, за когото това бе гол номер 15 до момента през сезона.

"Небесносините" продължават надпреварата си с Ювентус за първото място в класирането, като считано към момента са с точка повече от Старата госпожа.

Гостите са под номер 3 в таблицата и това бе трета поредна шампионатна загуба за тях.